2 min. čítanie

eBay Ventures investuje do nórskej aplikácie Tise

Spoločnosť eBay Ventures, novozaložená odnož rizikového kapitálu spoločnosti eBay, uskutočnila svoju prvú investíciu do nórskej spoločnosti Tise.

eBay Ventures investuje do nórskej aplikácie Tise

Resellingová platforma získala ďalšie milióny

Tise je podľa vlastných slov “spojením Instagramu a Craigslistu”. Aplikácia pre opätovný predaj sa snaží znížiť množstvo odpadu nielen v módnom priemysle a umožňuje používateľom predávať a objavovať použitú módu, interiérové doplnky a nábytok.

V novom investičnom kole získala spoločnosť so sídlom v Olso celkovo 200 miliónov nórskych korún (necelých 20 miliónov eur). Tise podporili Nysnø, investičný fond spravovaný nórskym ministerstvom obchodu a priemyslu, Bring Ventures, korporátna venture zložka skupiny Norway Post a eBay Ventures.

Spoločnosť, ktorú založili v roku 2014, je predovšetkým známa v severských krajinách a získané prostriedky plánuje využiť k rozvoju na ďalších európskych trhoch. 

eBay Ventures neposkytla oficiálne vyhlásenie

Spoločnosť eBay neposkytla oficiálnu tlačovú správu, v ktorej by oznámila svoju investíciu, ale riaditeľ spoločnosti eBay Ventures sa k tejto správe vyjadrili na sieti LinkedIn. “Spoločnosť eBay Ventures je nadšená, že sa môže pripojiť k spoločnosti Tise na jej ceste. Zdieľame ich vášeň pre zmysluplné obchodovanie, ktoré pomáha udržiavať budúcnosť zákazníkov a našej planéty,” povedal Henri Jaanimägi, jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti eBay Ventures.

Mnohé fondy rizikového kapitálu neposkytujú len finančné prostriedky, ale aj odborné znalosti, ktoré pomáhajú začínajúcim podnikom rásť. V určitom okamihu by spoločnosť eBay mohla spoločnosť Tise jednoducho odkúpiť a prevádzkovať ju samostatne alebo využiť technológiu a začleniť ju do svojho ekosystému.

Alebo by mohla jednoducho profitovať z investície a pokračovať ďalej, pričom by získala určité poznatky o resellingovom trhu v Európe, kde spoločnosť Tise zrejme prilákala pekné množstvo priaznivcov. Darí sa jej predovšetkým medzi generáciou Z a miléniálmi, ktorí kladú väčší dôraz na udržateľnosť.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+