2 min. čítanie

E-shop Carrefour Belgium mimo prevádzky

Internetový obchod Carrefour Belgicko nefunguje. Výpadok bude trvať až do konca tohto roka a to z dôvodu úprav softvérového systému.

E-shop Carrefour Belgium mimo prevádzky

Carrefour je francúzsky reťazec supermarketov, ktorý pôsobí v Európe, Ázii a Južnej Amerike. Silné postavenie okrem domáceho Francúzska má napríklad v Belgicku, Španielsku, Taliansku a Poľsku. Belgická pobočka prevádzkuje viac ako 1 000 fyzických predajní, prevádzku internetového obchodu spustila v roku 2009. Vo výške výnosov je Carrefour druhým najväčším reťazcom na svete, hneď po americkej spoločnosti Walmart.

Úprava interných systémov

Internetový obchod spoločnosti Carrefour Belgium nefunguje správne –zákazníci momentálne nemôžu objednať potraviny online. Stále však funguje služba ShipTo, ktorá dodáva tovar aspoň do Bruselu, Antverp, Genku a Liége.

Spoločnosť na svojej webovej stránke uvádza: “Vážený zákazník, úpravy našich interných systémov si vyžadujú viac času. Medzitým môžete vyskúšať našu službu osobného nákupcu ShipTo alebo navštíviť naše predajne. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti a dúfame, že vás čoskoro opäť privítame na našej webovej stránke.”

Problémy spôsobené bankrotom softvérového partnera 

Carrefour pre holandský web RetailDetail uviedla, že výpadok môže trvať až do začiatku budúceho roka. Digitálne dvere spoločnosti tak zostanú zatvorené niekoľko mesiacov. Problémy nastali po nedávnom bankrote softvérového partnera spoločnosti Carrefour, spoločnosti Food-X Technologies. Supermarket začal s kanadskou spoločnosťou spolupracovať v roku 2020.

Nový softvér sa očakáva začiatkom roka 2023

Hovorkyňa supermarketu Aurélie Gerthová: “Sme zaneprázdnení implementáciou nového softvéru na riadenie skladu. Náš internetový obchod je pozastavený v očakávaní spustenia nového softvéru. Ten by mal pripravený začiatkom roka 2023.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+