Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Duolingo pracuje na hudobnej aplikácii

Spoločnosť Duolingo, aplikácia na učenie jazykov s viac ako 500 miliónmi používateľov, pracuje na hudobnej aplikácii. V priebehu dekády vybudovala jednu z najväčších online komunít predplatiteľov na svete.

Duolingo pracuje na hudobnej aplikácii

Od jazyka k hudbe

Duolingo začínala ako e-learningová aplikácia na výučbu jazyka.Technologická spoločnosť so sídlom v Pittsburghu rozširuje svoju pôsobnosť. Podľa zverejnených pracovných ponúk spoločnosť hľadá odborníkov na hudobné vzdelávanie. Taktiež hľadala nezávislého konzultanta pre hudobnú kompozíciu a učebné osnovy.

Z ponuky práce vyplýva, že aplikácia bude učiť základné pojmy z hudobnej teórie pomocou populárnych piesní a učiteľov.

Nie je jasné, ako sa hudobná aplikácia Duolingo v najbližších mesiacoch zhmotní – napríklad nevieme, či aplikácia pomôže ľuďom čítať hudbu, písať hudbu, učiť sa nástroje alebo všetko dohromady.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Spoločnosť rozširuje svoju základňu

Duolingo nechce zaspať a svoju ponuku neustále rozširuje. Napríklad The Duolingo English Test, ktorý vznikol v roku 2014 z projektu hackathon, je online certifikačná skúška, ktorá testuje jazykové znalosti. Spoločnosť tiež spustila Duolingo ABC, čo je bezplatná aplikácia zameraná na anglickú gramotnosť pre deti vo veku od 3 do 6 rokov. V októbri 2022 spoločnosť oznámila rozšírenie Duolingo Math o ďalšie predmety. Aplikácia na matematiku je bezplatná a podobná učeniu sa jazykov; obe si vyžadujú metodické myslenie a schopnosť aplikovať funkcie, aby ste sa dostali k odpovediam.

Duolingo sa pomaly rozrastá a nové projekty môžu v nasledujúcich rokoch predstavovať významné zdroje príjmov.

Aktuálna stratégia má výsledky a podporou vedenia 

Zdá sa, že tento koncept má podporu vedenia: Bob Meese, obchodný riaditeľ spoločnosti Duolingo, je investorom technologickej spoločnosti Trala, ktorá ponúka virtuálne lekcie hry na husle. Tá nedávno získala 8 miliónov dolárov v rámci série A.

Podľa poslednej štvrťročnej aktualizácie Duolingo minulý rok viac ako zdvojnásobilo počet platiacich predplatiteľov. Celkové príjmy sa tiež takmer zdvojnásobili a v roku 2022 dosiahli 369,5 milióna dolárov.

Spoločnosť v roku 2011 založili Luis von Ahn a Severin Hacker a odvtedy sa stala jednou z najpopulárnejších aplikácií na učenie jazykov na svete.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+