2 min. čítanie

Duolingo pracuje na hudobnej aplikácii

Spoločnosť Duolingo, aplikácia na učenie jazykov s viac ako 500 miliónmi používateľov, pracuje na hudobnej aplikácii. V priebehu dekády vybudovala jednu z najväčších online komunít predplatiteľov na svete.

Duolingo pracuje na hudobnej aplikácii

Od jazyka k hudbe

Duolingo začínala ako e-learningová aplikácia na výučbu jazyka.Technologická spoločnosť so sídlom v Pittsburghu rozširuje svoju pôsobnosť. Podľa zverejnených pracovných ponúk spoločnosť hľadá odborníkov na hudobné vzdelávanie. Taktiež hľadala nezávislého konzultanta pre hudobnú kompozíciu a učebné osnovy.

Z ponuky práce vyplýva, že aplikácia bude učiť základné pojmy z hudobnej teórie pomocou populárnych piesní a učiteľov.

Nie je jasné, ako sa hudobná aplikácia Duolingo v najbližších mesiacoch zhmotní – napríklad nevieme, či aplikácia pomôže ľuďom čítať hudbu, písať hudbu, učiť sa nástroje alebo všetko dohromady.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Spoločnosť rozširuje svoju základňu

Duolingo nechce zaspať a svoju ponuku neustále rozširuje. Napríklad The Duolingo English Test, ktorý vznikol v roku 2014 z projektu hackathon, je online certifikačná skúška, ktorá testuje jazykové znalosti. Spoločnosť tiež spustila Duolingo ABC, čo je bezplatná aplikácia zameraná na anglickú gramotnosť pre deti vo veku od 3 do 6 rokov. V októbri 2022 spoločnosť oznámila rozšírenie Duolingo Math o ďalšie predmety. Aplikácia na matematiku je bezplatná a podobná učeniu sa jazykov; obe si vyžadujú metodické myslenie a schopnosť aplikovať funkcie, aby ste sa dostali k odpovediam.

Duolingo sa pomaly rozrastá a nové projekty môžu v nasledujúcich rokoch predstavovať významné zdroje príjmov.

Aktuálna stratégia má výsledky a podporou vedenia 

Zdá sa, že tento koncept má podporu vedenia: Bob Meese, obchodný riaditeľ spoločnosti Duolingo, je investorom technologickej spoločnosti Trala, ktorá ponúka virtuálne lekcie hry na husle. Tá nedávno získala 8 miliónov dolárov v rámci série A.

Podľa poslednej štvrťročnej aktualizácie Duolingo minulý rok viac ako zdvojnásobilo počet platiacich predplatiteľov. Celkové príjmy sa tiež takmer zdvojnásobili a v roku 2022 dosiahli 369,5 milióna dolárov.

Spoločnosť v roku 2011 založili Luis von Ahn a Severin Hacker a odvtedy sa stala jednou z najpopulárnejších aplikácií na učenie jazykov na svete.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+