Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Dubajský startup Junkbot učí deti vyrábať si vlastné roboty z odpadu

Plastové fľaše, kúsky lepenky či vyradené šálky sa stanú funkčným robotom – navyše ich vyrobia deti. Zakladateľov startupu s inovatívnou myšlienkou inšpirovala vášeň z detstva.

Dubajský startup Junkbot učí deti vyrábať si vlastné roboty z odpadu

Roboty, technológie a umelá inteligencia sa čoraz častejšie objavujú v našom každodennom živote. Cieľom dubajského startupu Junkbot je preto inšpirovať deti a vzbudiť v nich záujem o robotiku. Inovatívny nápad navyše dáva druhú šancu odpadovým materiálom, a tak má zmysel aj pre prírodu.

Firma vedie deti k robotike

Kamaráti Ehteshamuddin P A a Abdus Samad v detstve radi rozoberali elektronické hračky a vytvárali z nich nové veci. V tom čase však nemal ich vášeň kto a ako rozvíjať. To dvojicu v dospelosti podnietilo vytvoriť súpravy z rôzneho odpadu, z ktorého budú môcť deti vytvoriť svojich vlastných robotov. V roku 2015 tak založili startup Junkbot.

Sada, ktorá umožňuje vytvárať roboty takmer zo všetkého, je vhodná pre malých aj veľkých domácich majstrov. Predmety, ktoré sa bežne nachádzajú v domácnosti, napríklad plastové fľaše, staré CD, drevené lyžičky či poháre, je možné pretvoriť na jedinečné, nápadité roboty, ktorým je možné naprogramovať rôzne funkcie. Deti sa pri tejto aktivite zároveň učia základným konceptom vzdelávacieho prístupu STEAM, ktorý spája poznatky z prírodných vied, technológií, umenia a matematiky.

Týždenný podcast UPdate

Čo všetko sada Junkbot obsahuje?

Junkbot je škatuľa s počítačovými čipmi a elektronikou, ktorú je možné použiť na výrobu čohokoľvek, čo dieťaťu napadne. Každá sada obsahuje predprogramovaný „mozog“, senzory, ovládače, recyklované kartónové časti, napájací kábel a návod. Ostatné časti robota už vznikajú z odpadu, ktorý deti nájdu doma. Sady Junkbot stoja od 80 do 400 eur, v závislosti od verzie a obťažnosti.

Deti môžu pomocou súprav Junkbot zostaviť a naprogramovať robotov tak, aby zvládli ľubovoľné činnosti. Niektorým deťom sa napríklad z odpadu podarilo vytvoriť funkčné vysávače, ktoré by skutočne dokázali vyčistiť podlahy, ako aj iné povrchy.

Firma expanduje do viacerých krajín, záujem prejavili aj ministerstvá a vlády

V roku 2021 Junkbot ponúkal svoje výrobky školám, maloobchodom, online obchodom a dokonca aj vládam. Expanduje na trhy v krajinách ako Saudská Arábia, Katar, Kuvajt či Omán. Medzi ich klientov patria taktiež dubajské úrady či ministerstvá, firmy zamerané na vývoj softvérových alebo hardvérových riešení.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+