Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Druhý najväčší výrobca liehovín na svete kupuje väčšinový podiel v kanadskej Ace Beverage Group

Výrobca Absolut Vodky a Jameson Irish Whiskey chce posilniť svoju pozíciu v kategórii hotových kokteilov.

Druhý najväčší výrobca liehovín na svete kupuje väčšinový podiel v kanadskej Ace Beverage Group
Zdroj: CBRE

Výrobca vodky Absolut posilňuje pozíciu

Francúzsky výrobca liehovín Pernod Ricard schválil kúpu väčšinového podielu v kanadskej spoločnosti Ace Beverage Group, keďže výrobca Absolut Vodky a Jameson Irish Whiskey chce posilniť svoju pozíciu v kategórii hotových kokteilov na kanadskom trhu.

Kanadská dcérska spoločnosť Corby Spirit and Wine získa v Ace podiel až vo výške 90 percent v hodnote 165 miliónov kanadských dolárov (114,92 milióna eur), uviedol Pernod v utorok vo vyhlásení.

Vlajková značka skupiny Ace Cottage Springs je popredná značka hotových koktailov a Pernod chce posilniť svoju pozíciu v tejto rastúcej kategórii. Tá zahŕňajú produkty, ako Vodka Soda a Tequila Soda.

Analytická spoločnosť IWSR odhaduje, že segment hotových kokteilov vrastie medzi rokmi 2022 a 2026 o osem percent, čo predstavuje nárast o 11,6 miliardy dolárov na hlavných trhoch.

Kanada je jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov pre hotové koktaily s medziročným tempom rastu o viac ako 20 percent v období 2016 až 2021, uviedol Pernod. Ace bude zase profitovať z distribučnej siete Corby Spirit and Wine.

Francúzska spoločnosť bude mať právo získať zvyšné akcie spoločnosti Ace prostredníctvom dvoch opcií na kúpu, ktoré budú uplatniteľné v rokoch 2025 a 2028.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+