Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
3 min. čítanie

Ako na dropshipping cez Aliexpress?

Nespornou výhodou AliExpressu je jeho popularita, tisíce dropshippingových dodávateľov a nízka cena produktov. S rastúcou popularitou sa však objavuje aj kritika. Je AliExpress vhodný pre tých, ktorí začínajú s dropshippingom? Aké sú plusy a mínusy používania tejto platformy?

Ako na dropshipping cez Aliexpress?

Čo je dropshipping?

Mnohým tento pojem vysvetľovať netreba, a preto tento odsek kľudne preskočte. Pre vás ostatných, ktorí s dropshippingom začínate, ide o metódu predaja produktov, ktorá prepája e-shop s externým dodávateľom. E-shop teda produkty, ktoré predáva, zvyčajne nemá fyzicky na sklade, objednávky smerujú k dodávateľovi, resp. výrobcovi, ktorý ich posiela rovno platiacemu zákazníkovi. Na Slovensku sa drophisppingom zaoberá napríklad Affilnet

Výhody AliExpress dropshipping

Vďaka obrovskému počtu dropshippingových dodávateľov nie je žiaden problém naplniť svoj e-shop množstvom produktov. Na AliExpresse nájdete dodávateľov takmer z každého segmentu. To je jeden z dôvodov, prečo sa podnikatelia začínajúci s dropshippingom zaujímajú o AliExpress.  

Väčšina dodávateľov na AliExpresse si neúčtuje žiadne náklady na dopravu, takže celkové náklady na spracovanie vašich objednávok sú veľmi nízke.

Ďalšou výhodou je, samozrejme, cena. Produkty na tejto platforme sú zvyčajne oveľa lacnejšie ako produkty od európskych dodávateľov. Mnoho začínajúcich e-shopov láka akási vidina vyššej marže. 

zdroj: Pexels.com

Pre mnohé e-shopy sú tieto faktory rozhodujúce a vyššie spomenuté výhody sú presvedčivým argumentom prečo začať. Ak investujete svoj čas, peniaze a energiu do budovania podnikania, je dobré poznať aj druhú stranu mince a získať reálnejší obraz.

Nevýhody AliExpress dropshipping

AliExpress je prístupný aj ďalším predajcom, ktorí robia presne to, čo vy. Budete sa musieť vysporiadať s množstvom konkurentov a priniesť zákazníkom pridanú hodnotu.

Vďaka globálnej popularite platformy si vaši zákazníci môžu kúpiť rovnaký produkt od vášho dodávateľa aj sami. Sťažuje to budovanie členskej základne. Môžete ich však presvedčiť zákazníckymi službami. 

Asi hlavnou nevýhodou je čas dodania. Väčšina zákazníkov chce, aby ich objednávky prišli do niekoľkých dní, ale na zásielky z Číny bude čakať aj niekoľko týždňov. Zákazníkom musí byť dodacia doba komunikovaná zrozumitelne, vyhnete sa tak množstvu negatívnych recenzií. 

Kvalita produktov. Často sa objavujú recenzie, že zákazníci dostali produkty, ktoré sa líšili od produktov v e-shope. Navyše, informácie o produktoch sú zväčša nesprávne. Niektoré produkty sa dokonca ukázali ako nebezpečné, spôsobovali požiare alebo boli toxické.

Predpisy jednotlivých krajín sa líšia. V mnohých krajinách budú musieť zákazníci v závislosti od celkovej ceny objednávky zaplatiť dane alebo dovozné clá. Zákazníkov na to vždy vopred upozornite. 

Správny výber dodávateľa je extrémne dôležitý

Pri tisícoch dodávateľov nie je samozrejmosťou nájsť toho dobrého, s ktorým budete roky úspešne spolupracovať. Pýtajte sa a hľadajte dostupné informácie. Viete aké majú hodnotenia? Čo hovoria ostatní o ich logistike a kvalite ich produktov? 

Na čo pamätať pri výbere dodávateľa? Vždy si skontrolujte dostupné recenzie a zistite čo najviac informácií.

Okrem kvality a dodacích lehôt sa informujte aj o úrovni poskytovaných služieb. Opýtajte sa na skladové množstvo, výrobné kapacity. Aké veľké sú ich zásoby? Budú schopní držať krok s dopytom, ak sa zrazu objaví veľké množstvo objednávok?

zdroj: Pexels.com

TIP na záver: 

Ak to myslíte s dropshipingom cez AliExpress vážne, vyskúšajte túto radu. Je vcelku rozumné objednať produkty ešte skôr, ako ich pridáte na svoj e-shop. Takto si ich môžete sami vyskúšať, presvedčiť sa o kvalite a zistiť, či poskytnuté informácie o produkte boli správne.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
10 výziev k akcii (CTA), ktoré zvýšia vaše konverzie
3 min. čítanie

10 výziev k akcii (CTA), ktoré zvýšia vaše konverzie

Poznáte ten pocit, keď si čítate zaujímavý článok, pozriete si pútavý obrázok, prejdete všetkým obsahom a… necháte za sebou len tichú prehliadku? Toto je bežná realita na dnešnom webe, kde nás bombardujú informáciami. Ale čo keby to mohlo byť inak? Čo keby sme dokázali premeniť pasívnych návštevníkov na aktívnych účastníkov?

Andrej Kajan Andrej Kajan
CEO
Prečítať článok
6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu
8 min. čítanie

6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu

Predaj cez internet je v súčasnosti jedným z najpohodlnejších spôsobov predaja. Nemusíte mať kamenný obchod, za ktorý platíte nájom. Stačí si vybrať vhodnú predajnú platformu, ktorá zodpovedá vášmu produktu, technickým znalostiam a finančným možnostiam. Takáto platforma vám výrazne zjednoduší celý proces predaja. Ako predávať online čo najjednoduchšie?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+