Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Doručovanie zásielok pomocou dronov? Amazon Prime Air prichádza do Európy

Americká gigantická spoločnosť Amazon zavádza nový štandard v oblasti doručovania balíkov a expanduje svoju službu Amazon Prime Air do Európy. Od roku 2024 budú Taliansko a Spojené kráľovstvo prvými krajinami, ktoré budú mať túto inovatívnu doručovaciu službu k dispozícii.

Doručovanie zásielok pomocou dronov? Amazon Prime Air prichádza do Európy

Rýchlejšie, ekologickejšie a bezpečnejšie doručenie

Amazon Prime Air, ktorý využíva drony na doručovanie balíkov, plánuje spustiť tento revolučný program pre európskych zákazníkov do konca budúceho roka. Hoci konkrétne mestá, v ktorých bude služba k dispozícii, ešte neboli zverejnené, týmto krokom sa otvárajú dvere pre rýchle a efektívne doručovanie. Spoločnosť však avizovala, že službu vyskúša najprv v Taliansku a Spojenom kráľovstve.

Amazon dbá na to, aby drony používané v rámci služby Prime Air spĺňali najvyššie regulačné normy. Cieľom spoločnosti je ponúknuť zákazníkom rýchlejšie, ekologickejšie a bezpečnejšie doručovanie, ktoré pomáha znížiť dopravnú záťaž a emisie oxidu uhličitého. Vďaka pokročilým senzorom a kamerám sa drony dokážu vyhnúť prekážkam ako stromy, budovy alebo elektrické vedenie. Tieto drony majú schopnosť doručiť balíky zákazníkom za menej ako 30 minút od chvíle, kedy bola objednávka podaná.

Tento spôsob doručovania získava na popularite aj v USA. V súčasnosti bezpilotné lietadlá Prime Air lietajú z Lockefordu v Kalifornii a College Station v Texase a do programu sa zaregistrovali tisíce zákazníkov.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Model MK30

Nový dron MK30, ktorý bude používaný v rámci Prime Air, je skutočným technologickým zázrakom. Dokáže zdvojnásobiť vzdialenosť doručenia z logistických centier a je oveľa tichší než jeho predchodca, dron MK27. Má schopnosť lietať v rôznych poveternostných podmienkach, vrátane miernych dažďov a extrémnych teplôt, a dokáže prepraviť balíky s hmotnosťou až 2,25 kg. Vertikálny vzlet a pristátie umožňujú bezpečné presunutie balíka až k jeho cieľu. Dron MK30 je vybavený pokročilými senzormi a počítačovým videním s využitím strojového učenia, čo mu umožňuje identifikovať nové prekážky počas letu.

Celkovo dáva rozšírenie služby Amazon Prime Air do Európy zákazníkom novú nádej na rýchlejšie, bezpečnejšie a ekologickejšie doručovanie. Spoločnosť Amazon pokračuje v inováciách v oblasti doručovania a je jasné, že do budúcnosti sa môžeme tešiť na ešte viac noviniek v tejto oblasti. Dostávame sa do éry, kde nákupy na internete a doručovanie balíkov z neba sa stávajú bežnou realitou.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+