Analýza odhalila podstatnú koreláciu medzi získavaním, rozvojom a udržiavaním talentovaných ľudí a celkovým zdravím, ktoré zahŕňa fyzické, duševné, sociálne a finančné zdravie. Spoločnosti, ktoré konajú s cieľom zvýšiť pohodu zamestnancov, by mali očakávať vyššiu pracovnú spokojnosť, lojalitu, angažovanosť a výkonnosť. Tieto údaje môžu pomôcť tímom ľudských zdrojov navrhnúť iniciatívy, ktoré zahrnú všetky aspekty pohody zamestnancov.
Ak chcú spoločnosti náležite prejaviť starostlivosť, mali by sa sústrediť na kľúčové prvky starostlivosti o zamestnancov:
- Profesionálny rozvoj a vzdelávanie
- Práca na mieru
- Podporná firemná kultúra
- Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, flexibilita
- Wellness programy a výhody
Riešením týchto problémov môže personálne oddelenie vytvoriť podmienky, vďaka ktorým sa zamestnanci budú cítiť úspešnejší, oceňovanejší a ako dôležitá súčasť firmy.
Podľa prieskumu blaho zamestnancov presahuje rámec minimálnej mzdy a bezpečnostných opatrení. Znamená to oceniť úsilie zamestnancov a ich rôznorodé ľudské potreby. Pritom spoločnosti nemusia byť bezchybné; zamestnanci si najviac cenia dôslednosť v úsilí.
Aby sa zvýšila všeobecná pohoda zamestnancov, zamestnanci HR oddelení by mali premýšľať o zaradení oficiálnych (ako napríklad flexibilné benefity) aj neformálnych aktivít (sporadické organizovanie tímových obedov). Tento prístup môže priniesť ďalšie pozitívne výsledky pre zamestnancov, ako aj väčšiu spokojnosť s prácou.
V štúdii sa tiež zdôrazňuje potreba prispôsobiť prístupy k riešeniu rôznych požiadaviek pracovnej sily. Personalisti musia vytvárať flexibilné programy príťažlivé pre rôzne pracovné sily v rámci jednej spoločnosti, keďže pracoviská sú čoraz rozmanitejšie z hľadiska veku, rás a rodinných situácií.
Hoci súčasné štatistiky ukazujú mierny nárast všeobecnej spokojnosti s prácou a lojality zamestnancov, oba ukazovatele sú stále historicky nízke. To zdôrazňuje, ako veľmi musia spoločnosti ešte stále dávať iniciatívam zameraným na starostlivosť najvyššiu prioritu. Podniky, ktoré dávajú starostlivosti o zamestnancov najvyššiu prioritu, môžu pomôcť obnoviť všeobecné zdravie svojich zamestnancov a tiež pomôcť riešiť alarmujúce trendy vrátane nižšej úrovne spokojnosti mladších generácií.
Efektívne riadenie talentov si konečne vyžaduje kultúru starostlivosti na prvom mieste. Dať starostlivosti najvyššiu prioritu pomáha podnikom vytvárať pracovné prostredie, ktoré je prospešné pre zamestnancov aj pre podnik, a preto podporuje dlhodobý úspech a spokojnosť všetkých.