Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Dobrá správa pre užívateľov Shopify. Platforma získala startup pre influencer marketing Dovetale

Popredná platforma elektronického obchodu Shopify získala Dovetale, newyorský startup pre influencer marketing. Európa je pre Shopify najrýchlejšie rastúcim trhom a preto sa spoločnosť rozhodla vstúpiť na trh s influencermi. Ten na starom kontinente zažíva svoj vzostup.  

Dobrá správa pre užívateľov Shopify. Platforma získala startup pre influencer marketing Dovetale

Používateľom Shopify bude služba Dovetale k dispozícií zdarma

Dovetale pomáha spoločnostiam spravovať ich kampane v oblasti influencer marketingu. Spája podniky a influencerov v rámci sociálnych sietí, čím uľahčuje ich vzájomnú spoluprácu a zjednodušuje sledovanie predaja značiek. Startup v roku 2021 zaznamenal 100% medziročný nárast svojich príjmov.

Spoločnosť Dovetale sa o túto správu podelila na svojom blogu, v ktorom oznámila, že bude pokračovať pod názvom Dovetale by Shopify. Používatelia Dovetale však podľa startupu pocítia “minimálne zmeny”. Okrem toho pre všetkých používateľov Shopify bude služba bezplatná. Predtým si startup za túto službu účtoval viac ako 90 eur mesačne.

Spoločnosť Shopify sa presúva na trh s influencermi

“Tvorcov obsahu vnímame ako novú generáciu podnikateľov,” povedal pre ModernRetail produktový riaditeľ spoločnosti Shopify Amir Kabbara. “Je pre nás najvyššou prioritou pomôcť týmto tvorcom speňažiť svoj biznis.”

“Tvorcov obsahu vnímame ako novú generáciu podnikateľov.”

Hoci väčšina zákazníkov spoločnosti Shopify pochádza zo Spojených štátov, európska zákaznícka základňa rýchlo rastie. Počet používateľov Shopify vo Francúzsku a Veľkej Británii sa za posledné dva roky zvýšil o viac ako 200, resp. 300 %.

Európsky trh s influencermi je na vzostupe. Značky investovali do partnerstiev s tvorcami obsahu v roku 2021 dvojnásobnú sumu. A v Spojenom kráľovstve, ktoré je po Spojených štátoch najväčším trhom spoločnosti Shopify, vzrástol predaj tvorcov o 45 %.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+