2 min. čítanie

Dobrá správa pre pobaltské e-shopy. Packeta Poland rozširuje svoju pôsobnosť

Spoločnosť Packeta vstupuje na trhy pobaltských krajín – Litvy, Lotyšska a Estónska. To znamená, že e-shopy, ktoré tam pôsobia, môžu posielať zásielky do všetkých 33 krajín, ktoré skupina Packeta obsluhuje.

Dobrá správa pre pobaltské e-shopy. Packeta Poland rozširuje svoju pôsobnosť

Packeta sa špecializuje na doručovanie zásielok. Pomáha tak e-shopom, ktoré chcú  predávať svoje produkty aj v zahraničí. Za posledné mesiace štvornásobne zvýšila počet doručených zásielok a podpísala zmluvy s desiatkami e-shopov predávajúcich svoj tovar v zahraničí. 

Packeta slúži ako distribučné centrum pre e-shopy v Pobaltí 

E-shopy pôsobiace v Litve, Lotyšsku a Estónsku doteraz využívali služby varšavského fulfillment centra, kde sa zásielky z Pobaltia triedili a distribuovali do ďalších krajín.

Vďaka jednému rozhraniu API budú môcť spoločnosti z Litvy, Lotyšska a Estónska posielať zásielky do 33 krajín. Nové služby využijú aj individuálni zákazníci, ktorí chcú nakúpiť v zahraničných pobaltských e-shopoch. Napríklad zákazník nakupujúci v estónskom e-shope, ktorý má zmluvu so spoločnosťou Packeta, si môže pohodlne vyzdvihnúť tovar na špecializovaných zberných miestach. To všetko vďaka dohodám, ktoré Packeta podpísala s miestnymi dodávateľmi a kuriérmi. 

Vďaka jednému rozhraniu API budú môcť spoločnosti z Litvy, Lotyšska a Estónska posielať zásielky do 33 krajín.

Spoločnosť pomôže e-shopom šetriť náklady a čas na prepravu

“Spoločnosť Packeta Poland pokračuje v dynamickom raste a podporuje nielen poľský elektronický obchod, ale stáva sa aj centrom pre Pobaltie. Vzhľadom na nové obchodné príležitosti, ktoré prináša globálny e-commerce, pomáhame spoločnostiam budovať ich pozíciu na trhu. Optimalizujeme nielen náklady na prepravu, ale aj čas prostredníctvom jedného integrovaného rozhrania API. Dobré hospodárske ukazovatele pobaltských krajín majú navyše vynikajúci vplyv na skutočnosť, že sú jedným z najrýchlejšie rastúcich a stabilných trhov elektronického obchodu,” hovorí Justyna Andreas, generálna riaditeľka spoločnosti Packeta Poľsko.

Spoločnosť Packeta pôsobí v Európe, Spojených štátoch a na Blízkom východe vrátane Spojených arabských emirátov. Hlavnou činnosťou spoločnosti je doručovanie balíkov do zahraničia za výhodné ceny. V roku 2021 takmer zdvojnásobila rozsah svojej činnosti – doručila viac ako 73 miliónov balíkov a dosiahla obrat viac ako 200 miliónov eur.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+