2 min. čítanie

Do diskusií na X zrejme pribudne ďalšia hodnotiaca funkcia

X skúša nové metódy na zlepšenie online diskusií a prehodnocuje možnosť hlasovania. Upvotes a downvotes pri odpovediach na príspevky by podľa neho mohli lepšie zoradiť angažovanosť a zvýrazniť najdôležitejšie komentáre v každom vlákne.

Do diskusií na X zrejme pribudne ďalšia hodnotiaca funkcia
Zdroj: Depositphotos

X testuje možnosť downvote pre odpovede na príspevky, ktorá umožňuje používateľom poskytnúť spätnú väzbu na komentáre. Túto funkciu objavil v back-end kóde aplikácie Aaron Perris a neskôr ju potvrdil inžinier spoločnosti X Jay Baxter.

Systém znižovania počtu hlasov je komplikovanejší, než sa na prvý pohľad zdá. Podľa Baxtera budú downvoty vážené na základe politických názorov používateľov. To znamená, že downvoty budú mať významný vplyv na komentár len vtedy, ak budú pochádzať od používateľov, ktorí zvyčajne nesúhlasia s názorom komentára. Cieľom je zabrániť používateľom so špecifickou ideológiou nespravodlivo znižovať hodnotenie komentárov, s ktorými jednoducho nesúhlasia, a zabezpečiť, aby sa namiesto toho znižovalo hodnotenie spamu a zavádzajúcich komentárov.

„Poznámky komunity by nefungovali dobre bez negatívneho hodnotiaceho signálu. Musíte ich však používať rozumne. Ak ich naivne všetky sčítate, dostanete kolektívne myslenie ako na Reddite. Riešenie: znížte hodnotenie, len ak vidíte negatívne hodnotenia od ľudí, ktorí s tým zvyčajne nesúhlasia,“ vyjadril sa Baxter vo svojom príspevku.

Cieľom je vytvoriť systém bez politickej zaujatosti. Mal by zabezpečiť, že irelevantné a nepravdivé komentáre budú skôr odsunuté na koniec zoznamu, než aby sa umlčali odlišné názory.

Hoci je tento experiment v počiatočnom štádiu a zatiaľ nebol potvrdený pre živé testovanie, predstavuje zaujímavý prístup k zlepšeniu zapojenia v aplikácii a relevantnosti obsahu. Správci sociálnych médií by mali byť v pozore, keďže ďalšie diskusie môžu byť výrazne ovplyvnené riadením interakcií používateľov a hodnotením komentárov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+