2 min. čítanie

Dnes je Valentín. Ako vyzerajú online nákupy v Poľsku?

Hoci na Valentína naši susedia najčastejšie nakupujú kvety, bonboniéry, parfumy a kozmetiku, majitelia erotických obchodov tvrdia, že okolo 14. februára je v ich obchodoch celkom rušno. 

Dnes je Valentín. Ako vyzerajú online nákupy v Poľsku?

Konzervatívni Poliaci sa otvárajú témam sexuality

“Poliaci sú čoraz otvorenejší témam súvisiacim so sexualitou, hľadajú nové informácie, skúsenosti a doplnky. Dnes sa sexshopy spájajú nielen s erotickými hračkami, ale aj so sexuálnou výchovou,” komentuje Marta Mielniczuk zo sexshopu Pleasure v Gdyni.

Podľa údajov spoločnosti Glovo sa v Poľsku najčastejšie objednávajú intímne spreje, kondómy, obojstranné masturbátory a lubrikanty na báze vody. Celosvetovo sú však stále najobľúbenejšie masážne prístroje a vibrátory. 

Kvety sú stále TOP

Napriek rastúcej popularite erotických pomôcok sú kvety najčastejším valentínskym darčekom. V minulom roku spoločnosť Glovo dodala na Valentína o viac ako 800 % kvetov ako pred dvoma rokmi. V dopoludňajších hodinách, medzi 9:00 a 10:00, spoločnosť doručila viac ako 30 kytíc za minútu. Aj keď objednávanie kvetov online cez aplikácie je na vzostupe, stále prevažuje doručovanie priamo z kvetinárstiev. Nikoho neprekvapí, že najviac objednávok prichádza z veľkých miest ako Varšava alebo Krakov.

Najdrahšia “kyticová” objednávka, ktorú spoločnosť doručovala na Valentína, stála takmer 1000 eur a obsahovala 150 červených ruží, ďalšie 2 menšie kytice, dva balóny v tvare srdca, jahody a čokoládu. Podľa prieskumu Paypo 2023 uskutočneného na platforme Omnisurv by IQS sa tento rok väčšina Poliakov rozhodne pre darček v cenovom rozpätí 15 až 40 eur. V tomto ohľade, uvádza spoločnosť, bývajú muži štedrejší – 13 % z nich minie na valentínsky darček od 40 do 130 eur.

Všetkým našim čitateľom prajeme veľa lásky. Dámy a páni užite si tento deň 🙂

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+