Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Dm drogerie markt vstupuje do sveta NFT

Od 25. novembra bude Dm drogerie markt ponúkať vlastnú kolekciu NFT "Múzy inšpirácie". Informáciu priniesol magazín mediaguru.cz.

Dm drogerie markt vstupuje do sveta NFT

Charita pomocou NFT

Dm drogerie markt je nemecký drogistický reťazec a od 25. novembra ponúkne šesť virtuálnych obrazov z kolekcie “Múzy inšpirácie”, ktorá je súčasťou kampane “Zažite silu inšpirácie” a nabáda ľudí, aby sa odvážili vybočiť zo zabehnutých koľají. Predaj diel NFT sa uskutoční online na stránke www.dm-muzy.cz a výťažok z neho pôjde na pomoc ľuďom v ťažkých sociálnych situáciách v rámci aktivity Giving Friday.

“Pre jesennú kampaň bude vytvorených šesť ilustrácií, ktoré sme nazvali Múzy prírody, lásky, krásy, empatie, umenia a duchovna. Tieto diela odrážajú hodnoty dm. Cieľom je podporiť vnímanie značky ako nositeľa týchto pozitívnych vlastností,” vysvetľuje koncept Jiří Peroutka, manažér komunikácie spoločnosti.

zdroj: dm-muzy.cz

Ilustrácie zo zbierky Múzy inšpirácie budú publikované v limitovanej edícii sto digitálnych diel zapísaných do blockchainu. Každá NFT má svoju zberateľskú hodnotu, ale ich budúci majitelia dostanú dielo aj v tlačovej kvalite spolu s ďalšími cenami a možnosťou vyhrať podpísaný výtlačok svojej múzy.

“Sme si vedomí, že pojmy ako NFT, kryptomeny, web3 a metaverse sú bežnému človeku dosť vzdialené a radšej sa im vyhýba. V rámci projektu sme preto v spolupráci so spoluzakladateľkami platformy Girls in the Crypt (Holky v kryptu) pripravili sériu videí, v ktorých vysvetľujeme, ako sa orientovať v tomto fascinujúcom novom svete a ako začať jednoducho používať nové technológie. Okrem toho chceme pre našich zákazníkov pripraviť také podmienky, aby si mohli Múzu ľahko zakúpiť, a preto za ňu bude možné zaplatiť klasickou kreditnou kartou,” dodáva Peroutka.

Spojenie NFT s charitatívnym podujatím Giving Friday rozširuje charitatívne aktivity siete drogérií. V tento deň tiež venuje 5 % z celkového obratu všetkých svojich predajní, internetového obchodu dm.cz a nákupov cez aplikáciu Moje dm na charitu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+