2 min. čítanie

Digitálne preteky v B2B sektore. Väčšina popredných spoločností navyšuje svoje rozpočty na digitalizáciu aj o 20 %

V snahe splniť očakávania zákazníkov plánujú výrobcovia B2B v tomto roku urýchliť svoju digitálnu transformáciu. Najmenej 83 % z nich zvýši svoj rozpočet na investície do digitálnych obchodných stratégií. Dúfajú pritom, že sa im podarí získať nové zdroje príjmov.

Digitálne preteky v B2B sektore. Väčšina popredných spoločností navyšuje svoje rozpočty na digitalizáciu aj o 20 %

Tieto zistenia vyplývajú zo správy o prieskume, ktorý na objednávku spoločností Intershop a Evident uskutočnila spoločnosť Copperberg. Tento prieskum realizovala u 50 európskych B2B výrobcov s obratom minimálne 250 miliónov eur. B2B výrobcovia sú ochotní výrazne investovať do digitalizácie. Podľa 41 % respondentov je to spôsobené potrebou expandovať a využívať nové zdroje príjmov.

Výrobcovia tiež pociťujú potrebu vytvoriť nové obchodné modely (24 %) v dôsledku globálneho prechodu na digitálne riešenia. Okrem toho, 19 percent chce implementáciou digitálnych nástrojov zvýšiť produktivitu, zvýšiť príjmy alebo znížiť náklady.

Investície do digitalizácie

Pohľad na rozpočet B2B spoločností a plánované investície do digitálnych obchodných stratégií tieto zistenia iba potvrdzuje. Najmenej 83 % výrobcov zvýši v tomto roku svoj rozpočet až o 20 %. Menšia skupina zachová rovnaký rozpočet ako vlani (15 percent), zatiaľ čo 2 percentá výrobcov znížia svoj rozpočet o 1 až 20 percent.

“Odpovede zdôrazňujú potrebu výrobcov investovať do vhodných technológií a posilniť ľudské zdroje, aby mohli ďalej optimalizovať zákaznícku skúsenosť B2B a dlhodobo konkurovať na globálnej úrovni,” zdôrazňuje Lisa Hellqvist, výkonná riaditeľka spoločnosti Copperberg.

zdroj: Pexels.com

Najmenej 71 percent respondentov uviedlo, že ich organizácie majú ambíciu posunúť svoju digitalizáciu v roku 2022 na ďalšiu úroveň. Z tejto skupiny sa 24 % chce stať lídrami na trhu vďaka svojim digitálnym obchodným stratégiám.

Najmenej 83 % výrobcov zvýši v tomto roku svoj rozpočet až o 20 %.

Väčšina popredných organizácií je na úrovni digitálnej vyspelosti potrebnej na dosiahnutie týchto cieľov. Najmenej 44 percent si myslí, že ich digitálne nástroje sú na rovnakej úrovni ako konkurencia, 31 percent je už vpredu a 2 percentá tvrdia, že sú ďaleko vpredu.

“Vzhľadom na to, že zákazníci uprednostňujú pri nákupe výsledky pred produktami, služby sa stávajú rozhodujúcou súčasťou modelu príjmov. Zákazník bude vyhľadávať informácie online a očakáva aj úplnú dostupnosť zásob; informácie by mali byť priamočiare a transparentné, čoho katalyzátorom je práve e-commerce,” uviedla v správe Lisa Hellqvistová zo spoločnosti Copperberg.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Český e-commerce sa vracia k dlhodobo udržateľnému rastu. Najväčšiu šancu preraziť majú predajcovia vlastných výrobkov
3 min. čítanie

Český e-commerce sa vracia k dlhodobo udržateľnému rastu. Najväčšiu šancu preraziť majú predajcovia vlastných výrobkov

Český e-commerce, ktorý v posledných dvoch rokoch zaznamenal výrazný pokles, čaká tento rok oživenie a návrat k udržateľnému rastu. Najväčší podiel na tržbách pochopiteľne vykazuje drahší tovar z kategórií ako elektronika, náradie či stavebné materiály, ako vyplynulo z analýzy spoločnosti Upgates.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+