2 min. čítanie

Deichmann získal nového výkonného riaditeľa pre marketing a e-commerce. Alexander Bellin odchádza po viac ako 7 rokoch z About You

Bývalý riaditeľ marketingu pre príjmy (CRO) dcérskej spoločnosti Otto About You, Alexander Bellin, prechádza do spoločnosti Deichmann, ktorá sa zaoberá predajom obuvi, ako výkonný riaditeľ pre marketing a digitálny/internetový obchod. 

Deichmann získal nového výkonného riaditeľa pre marketing a e-commerce. Alexander Bellin odchádza po viac ako 7 rokoch z About You

“Alexander Bellin, ktorý pôsobil v spoločnosti About You viac ako sedem rokov, sa 1. februára presúva do rodinnej firmy Deichmann,” napísal Schashe z Wuv.de. Spoločnosť z Essenu je najväčším európskym maloobchodným predajcom obuvi s viac ako 4 200 pobočkami. K svojmu novému zamestnávateľovi prichádza ako výkonný riaditeľ novozaloženej divízie. Na tejto pozícií bude priamo podriadený predsedovi predstavenstva Heinrichovi Deichmannovi.

Deichmann plánuje posilňovať svoju online pozíciu. Spojí e-commerce a marketing do jednej divízie.

Spoločnosť Deichmann plánuje rozšíriť svoje digitálne kompetencie a ďalej rozvíjať svoje Omnichannel stratégie. Okrem toho plánuje naďalej rozširovať medzinárodný rast. Z tohto dôvodu sa doteraz oddelené oblasti digitálneho/online obchodu a marketingu zlúčia do samostatnej divízie.

“Sme radi, že sme pre našu spoločnosť získali skúseného odborníka na elektronický obchod Alexandra Bellina. Sme presvedčení, že jeho know-how nám umožní vytvoriť ďalšie fázy rastu v oblasti online maloobchodu. Prostredníctvom organizačnej zmeny výrazne rozšírime spoluprácu medzi divíziami Digital a Marketing a ešte intenzívnejšie vyťažíme vzniknuté synergie,” hovorí Heinrich Deichmann.

Alexander Bellin pôsobil v spoločnosti About You viac ako sedem rokov na pozícií riaditeľa marketingu.

Deichmann získal do svojich radov už tretie zvučné meno, šéf digitálnej divízie však odchádza.

“Zároveň vyjadrujeme ľútosť nad odchodom Sebastiana Hasebrinka z našej spoločnosti. Veľmi mu ďakujeme za jeho mimoriadne cennú prácu v uplynulých rokoch a želáme mu všetko najlepšie v jeho súkromnej a profesionálnej budúcnosti.” Sebastian Hasebrink, ktorý bol zodpovedný za digitálnu divíziu v spoločnosti Deichmann, sa v rámci tejto zásadnej reorganizácie rozhodol odísť zo spoločnosti.

Deichmann výrazne posilňuje svoje rady. Okrem príchodu Sabine Zantisovej na pozíciu CMO a Svena-Severina Canisiusa na pozíciu CIO je Alexander Bellin v posledných mesiacoch už treťou známou posilou manažmentu spoločnosti Deichmann.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+