2 min. čítanie

Coworkingové priestory priamo na predajni? Tesco bude testovať nový projekt

Tesco začína efektívne využívať svoje obchodné plochy a priestory pre spotrebnú elektroniku nahradí tzv. “hybridnou plochou”. Po novom budú tieto priestory slúžiť na pracovné stretnutia a coworking.

Coworkingové priestory priamo na predajni? Tesco bude testovať nový projekt

Office a potraviny na jednom mieste

V rámci nového projektu Spaces, ktorý realizuje spoločnosť Tesco a prevádzkovateľ flexibilných kancelárií IWG, budú môcť ľudia pracujúci z domu čoskoro vykonávať svoju prácu a zároveň nakupovať potraviny na jedinom mieste. Priamo na predajnej ploche reťazca. 

Skúšobný projekt v New Maldene na juhu Londýna bude obsahovať 12 súkromných stolov, 30 pracovných miest a zasadaciu miestnosť. Projekt sa spustí ešte tento mesiac v máji.

Priestor s rozlohou 3 800 metrov štvorcových by sa za normálnych okolností využíval na predaj elektroniky, hudby a iných foriem zábavy, no tento sortiment sa v súčasnosti väčšinou nakupuje online. Cieľom je lepšie využiť predajnú plochu a v prípade úspechu by sa obchody Tesco v celej krajine mohli stať hybridnými coworkingovými centrami.

Spolupráca s IWG je výsledkom dlhodobého trendu pracovať z domu

“Sme radi, že môžeme spolupracovať s IWG a ponúknuť zákazníkom možnosť flexibilnejšieho pracovného prostredia,” povedala Louise Goodlandová, vedúca oddelenia strategických partnerstiev v spoločnosti Tesco. “Vždy sa snažíme lepšie slúžiť našim zákazníkom a komunitám a budeme so záujmom sledovať, ako zareagujú na túto novú príležitosť.”

Podľa vlastného prieskumu IWG, približne 72 % zamestnancov by uprednostnilo možnosť flexibilnej práce pred návratom k pracovnému týždňu stráveného v kancelárii. Ide o dlhodobý trend a coworkingové priestory sa čoraz častejšie objavujú na neobvyklejších miestach. 

Približne 72 % zamestnancov by uprednostnilo možnosť flexibilnej práce pred návratom k piatim dňom v kancelárii.

“Ľudia nechcú tráviť hodiny každodenným dochádzaním do práce a namiesto toho chcú žiť a pracovať vo svojich miestnych komunitách,” povedal Mark Dixon, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti IWG. “Tesco Extra v prímestskej lokalite uprostred miestnej komunity je ideálnym prostredím pre flexibilné kancelárske priestory.

“Nové lokality v prímestských oblastiach zmenia komunity a sú odpoveďou na rastúci dopyt. Zaznamenávame ho u zákazníkov, ktorí chcú žiť a pracovať na lokálnej úrovni.”

Podľa realitno-poradenskej spoločnosti JLL,  do roku 2030 by mohlo až 30 % kancelárskeho trhu v Spojenom kráľovstve tvoriť flexibilné coworkingové priestory. V súčasnosti je to menej ako 10 %.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+