2 min. čítanie

Chystáte kampaň ku Dňu Otcov? Záujem o darčeky rastie

Deň otcov už nie je o sentimentálnych pozdravoch a grilovačkách na dvore. Pre online podniky je to veľká nákupná sezóna. Keďže ľudia chcú viac oslavovať otcovstvo, e-commerce dostáva príležitosť rozšíriť svoj biznis.

Chystáte kampaň ku Dňu Otcov? Záujem o darčeky rastie
Zdroj: Depositphotos

Značky majú podľa NRF research veľa dôvodov na to, aby našli kreatívne a účinné marketingové nápady na Deň otcov:

 • Tento rok ľudia plánujú obdarovať zážitkom alebo predplatiteľským boxom.
 • Hľadajú tiež darček ku Dňu otcov, ktorý je jedinečný alebo odlišný a darček, ktorý vytvorí jedinečnú spomienku.
 • Zatiaľ čo viac ako polovica respondentov plánuje nákup blahoželaní (pohľadníc či prianí), zaujímajú sa aj o nákup darčekových poukážok, oblečenia a špeciálnych výletov.

Zdroj: NFR

Popri tradičnejšiemu Dňu matiek začína prekvitať aj Deň otcov. Podľa National Retail Federation dosiahli celkové výdavky v roku 2023 22,9 miliardy dolárov. Celková suma prekonala očakávania – bola vyššia ako 20 miliárd USD v roku 2022 a prekonala predchádzajúci rekord 20,1 miliardy USD stanovený v roku 2021. Trend by mal pokračovať aj v roku 2024.

Top trend: Personalizácia

Očakáva sa, že tento rok budú spotrebitelia uprednostňovať personalizované darčeky, ktoré otcom ukážu, že im na nich záleží. Môžeme počítať s nárastom prispôsobených produktov, ako sú:

 • Gravírované doplnky ako hodinky, peňaženky a manžetové gombíky,
 • oblečenie s monogramom, ako sú tričká, mikiny s kapucňou a klobúky,
 • personalizované fotoalbumy a rámčeky.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Keď sú zákazníci viac orientovaní na skúsenosti, darcovia si vyberajú zážitky, ktoré si otcovia vychutnajú, ako napríklad:

 • Vstupenky na koncerty alebo balíčky športových podujatí,
 • víkendové pobyty,
 • zábavné aktivity, ako sú ochutnávky vín, prehliadky pivovarov alebo iné vonkajšie aktivity.

Ako prispôsobiť e-commerce?

 • Optimalizujte svoj web na Deň otcov: Uistite sa, že je váš web vhodný pre mobilné zariadenia a ľahko sa v ňom orientuje, aby ste zaistili bezproblémové nakupovanie.
 • Zvýraznite personalizáciu: Zdôraznite možnosti prispôsobenia, aby ste oslovili spotrebiteľov, ktorí hľadajú jedinečné darčeky.
 • Ponúknite zážitky: Zahrňte do svojho katalógu produktov výber zážitkových darčekov, aby ste uspokojili rastúci dopyt po nehmotných daroch.
 • Využite sociálne médiá: Zdieľajte pútavý obsah a propagácie na sociálnych sieťach, aby ste zvýšili návštevnosť a konverzie.

Vytvoriť jedinečné, ale nezabudnuteľné reklamné kampane ku Dňu otcov môže byť pre vašu firmu alebo klientov náročné. Tu je niekoľko nezabudnuteľných kampaní od známych značiek. Nechajte sa inšpirovať nápadmi na ďalšie kampane.

Reklamné kampane ku Dňu otcov propagujú vašu značku. Ich cieľom je zvýšiť povedomie. A vytvárajú organickejšie spojenie s vašou značkou. A pritom ju nemusia ani priamo spomínať.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+