Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Český biznis s hrami naďalej rastie

Aj keď je Česká republika je v celosvetovom meradle pomerne malá krajina, pochádza z nej množstvo veľkých úspechov nie len na poli športu alebo umenia, ale aj na poli zábavy.

Český biznis s hrami naďalej rastie

Vedľa filmov a hudby sú to predovšetkým hry, ktoré často slávia úspech aj v zahraničí. Príkladom za všetky môže byť česko-slovenský hit Beat Saber, stredoveká RPG hra Kingdom Come: Deliverance, vojenská akcia Arma, ktorá sa využíva aj k armádnemu výcviku, alebo Euro Truck Simulator.

Práve to sú hry, ktoré vo veľkom prispeli v posledných rokoch k masívnemu rastu tuzemského herného priemyslu. Len vlani české herné spoločnosti zarobili 4,54 miliardy českých korún, tento rok by ich zisky mali prvýkrát presiahnuť dokonca 5 miliárd. Ešte v roku 2017 sa pritom obrat tuzemského herného priemyslu pohyboval na hranici 2,26 miliardy korún, takže dokázal vyrásť takmer na dvojnásobok.

Na spomínanom celkovom zisku má podiel 110 herných štúdií, z ktorých 11 bolo založených iba v minulom roku. Rastie tým pádom aj počet ľudí, ktorí sa do rýchlo rastúceho odvetvia zapájajú – konkrétne vlani to bolo zhruba 1750 rôznych zamestnancov, od vývojárov cez dizajnérov až po producentov, čo je o niekoľko stoviek viac ako v roku 2018.

Napriek tomu majú české herné štúdiá pocit, že sa pre nich nerobí v tomto smere dosť.

 

Zdieľať článok
Ján Janoštiak

News Editor Ecommerce Bridge

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+