Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Česká internetová jednotka ďalej rastie. Seznam.cz vlani zarobil 4,7 miliardy korún

Jednotka českého internetu vlani opäť zaznamenala rekordný rok. Zoznam v tržbách medziročne vzrástol o 4,7 percenta a dosiahol tak na 4,69 miliardy korún. Podľa vyjadrenia spoločnosti sa najväčšou mierou na tomto zlepšení podieľal reklamný systém Sklik, ktorý vykázal rast o 15 percent.

Česká internetová jednotka ďalej rastie. Seznam.cz vlani zarobil 4,7 miliardy korún

Profitabilitu firma udržuje okolo hranice 30 percent, zisk pred zdanením vlani predstavoval 1,4 miliardy, čo znamená medziročné zníženie z úrovne 1,6 miliardy korún. Podľa PR manažérky Zoznamu Anety Kapuciánovej je tento pokles daný rastúcimi mzdovými nákladmi – v roku 2018 internetová jednotka rozšírila svoj tím o 146 nových zamestnancov, čo sa v nákladoch najviac prejavilo práve vlani.

“Rok 2019 sme zasvätili najmä domovskej stránke a s tým súvisiacou personalizáciu obsahu pre našich užívateľov. Veľké mediálne domy aj menší vydavatelia majú enormný záujem o umiestnenie svojich článkov v našom nekonečnom feede, o čom svedčí aj počet partnerských webov, ktorých je dnes okolo troch stoviek,” komentuje Pavel Zima, CEO Seznam.cz.

Silu domovskej stránky Zoznamu potom demonštruje aj počet preklikov práve na obsah vlastných i partnerských webov Zoznamu. Na konci minulého roka sa zastavil na 146 miliónov mesačne, čo predstavuje medziročný nárast o 17 percent. Konzumácia obsahu z domovskej stránky sa následne prejavila aj tento rok počas pandémie koronavírusu.

“Tento rok v marci sme zaznamenali 228 miliónov kliknutí na obsahové weby z našej domovskej stránky. V porovnaní s marcom 2019 ide o 60 % nárast,” uvádza Zima.

 

Zdieľať článok
Ján Janoštiak

News Editor Ecommerce Bridge

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+