Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Najväčší obchod roka? Packeta Group je na predaj

V Česku sa zrejme schyľuje k jednej z najväčších biznisových transakcií tohto roka. Skupina Packeta, ktorá vlastní logistickú spoločnosť Zásilkovna, je na predaj.

Najväčší obchod roka? Packeta Group je na predaj

Vo štvrtok o tom informovali české Hospodářské noviny. Packeta vo svojom vyjadrení uviedla, že sa rozhodla využiť dlhodobo vysoký záujem investorov a zaistiť podmienky, pri ktorých by mohla ich finančné prostriedky a know-how použiť k ďalšiemu rastu a posilneniu svojej trhovej pozície.

Ideálne do konca roka

Správu potvrdila aj Simona Kijonková, zakladateľka skupiny Packeta. „Môžeme potvrdiť, že v súčasnosti prebiehajú prípravy k osloveniu vybraných investorov. Detaily zatiaľ nebudeme viac komentovať a ani v tejto chvíli nevieme predpovedať výsledok,“ uviedla pre české Hospodárske noviny.

Samotný proces predaja riadia dve spoločnosti. Ide o Corpin a Redbaenk, ktoré pôsobia v oblasti korporátneho a finančného poradenstva. V najoptimistickejšom scenári by sa mal obchod dotiahnuť koncom tohto roka.

Dá sa očakávať, že by predaj Packetu ohodnotil na viac ako sto miliónov eur. Vo vlastníckej štruktúre majú dosiaľ najväčší podiel manželia Simona a Jaromír Kijonkoví, členovia rebríčka najbohatších Čechov.

Týždenný podcast UPdate

Priaznivé čísla

Medzinárodná skupina Packeta Group doručila vlani 90 miliónov zásielok do celkovo 33 krajín. Jej konečný obrat dosiahol 257 miliónov eur, čo je o 23 percent viac ako pred rokom.

Pôvodne mala spoločnosť nastavené vyššie plány. Packeta však musela šetriť, prepúšťať a riešila aj problémy s cash flowom.

Packeta inak dlhodobo vykazuje prevádzkový aj čistý zisk. Na konci minulého roka mala skupina viac ako 15-tisíc výdajných miest v štyroch krajinách.

článok priniesol Forbes

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+