2 min. čítanie

Budú zásielky doručovať malé lietadlá? FedEx testuje autonómne doručovanie nákladu

Spoločnosti FedEx a Elroy Air pracujú na spustení testovacích letov zameraných na doručovanie na stredné vzdialenosti so začiatkom od roku 2023.

Budú zásielky doručovať malé lietadlá? FedEx testuje autonómne doručovanie nákladu

Kombinácia malého lietadla a dronu

Najväčšia expresná prepravná spoločnosť na svete – FedEx – sa spája so spoločnosťou Elroy Air, aby vytvorili prvý komplexný autonómny letecký nákladný systém s vertikálnym vzletom a pristátím (VTOL). Stroj vyzerá ako kombinácia malého lietadla a dronu. Ide o prvú dohodu svojho druhu v USA a FedEx Express vypracuje plány na testovanie leteckého nákladného systému Chaparral.

“Spoločnosť FedEx bola postavená na inováciách a vždy sa snažíme o využitie nových technológií, ktoré pomôžu zlepšiť logistické odvetvie prostredníctvom bezpečnosti, efektívnosti a kvalitných služieb zákazníkom,” povedal Joe Stephens, senior viceprezident pre globálne plánovanie, inžinierstvo a technológie spoločnosti FedEx Express. “Tešíme sa na ďalšie testovanie počas našej spolupráce so spoločnosťou Elroy Air.”

Spoločnosti FedEx a Elroy Air spolupracujú od januára 2020 s cieľom získať certifikáty a začať letové testy v roku 2023.

Chaparral prepraví náklad do vzdialenosti 500 km

Kalifornská spoločnosť Elroy Air ohlásila svoje autonómne lietadlo Chaparral v januári 2022. Lietadlo je vzdušný nákladný systém eVTOL, ktorý dokáže autonómne vyzdvihnúť 300 – 500 kg nákladu a dopraviť ho vzduchom do vzdialenosti 500 km. Tento stroj je schopný letov na dlhšie vzdialenosti bez potreby ďalšej infraštruktúry, ako sú letiská alebo nabíjacie stanice.

“Sme hrdí na to, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou FedEx na budovaní novej generácie expresnej logistiky,” povedal Kofi Asante, viceprezident spoločnosti Elroy Air pre rozvoj podnikania a stratégiu. “Keď vás neobmedzuje náročná infraštruktúra, doprava alebo letiská, logistika sa môže dostať k väčšiemu počtu ľudí rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Tešíme sa na spoluprácu pri vytváraní novej budúcnosti prepravy pre ľudí na celom svete.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+