2 min. čítanie

Britský marketplace Laced expanduje v Európe

Internetové trhovisko s luxusnými teniskami Laced expanduje do Európy a tento týždeň spustila weby v nemčine a francúzštine.  Spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve plánuje v najbližšom období spustiť prevádzku aj v Taliansku a Holandsku.

Britský marketplace Laced expanduje v Európe
Zdroj: Depositphotos

Platforma pre predaj exluzívnych tenisiek

Laced je online trhovisko, ktoré spája kupujúcich a predajcov vzácnych, exkluzívnych tenisiek a luxusného tovaru. Marketplace vyniká niekoľkými výhodami: Overuje pravosť tovaru a ponúka spracovanie objednávok v ten istý deň, dodávky sedem dní v týždni a výplatu v ten istý deň ako predaj. Trhovisko založil Chris Gibbons v roku 2018.

V máji tohto roku získala spoločnosť investíciu vo výške 12 miliónov dolárov v rámci financovania série A. Tým sa celkové investície do spoločnosti vyšplhali na 17 miliónov dolárov. Už vtedy oznámila, že kapitálovú injekciu využije na medzinárodnú expanziu.

Týždenný podcast UPdate

Laced smeruje do Nemecka a Francúzska

Spustením nových špecializovaných webových stránok v nemčine a francúzštine sa začala expanzia do ďalších európskych krajín. Neskôr budú spustené holandská a talianska verzia. Spoločnosť Laced uviedla, že počet jej zamestnancov sa zvýši o 25 %.

“Polovicu dekády po spustení v Spojenom kráľovstve a po tom, čo sme sa stali najdôveryhodnejším webom na ďalší predaj v krajine, sme nesmierne hrdí na to, že teraz expandujeme do Európy. Ponúkame rovnaké skvelé overovacie procesy, portfólio produktov a zákaznícky servis európskym kupujúcim a predajcom,” povedal Chris Gibbons, zakladateľ a generálny riaditeľ.

“Základom platformy a poslania Laced je naše presvedčenie, že každý, nech je kdekoľvek, by mal mať možnosť ísť na internet, kúpiť si luxusný tovar a nechať si ho čo najjednoduchšie doručiť až domov. Rozšírenie do Európy znamená, že sa nám podarí dostať viac originálnych položiek do rúk väčšieho počtu zákazníkov, čo bolo naším cieľom od samého začiatku,” uzatvára Gibbons.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako na export?
4 min. čítanie

Ako na export?

V dnešnej komplikovanej dobe je rast čím ďalej tým ťažší. Najmä na trhoch, kde už daná firma pôsobí roky a sú obrané všetky nízko visiace ovocia ako v internej štruktúre, tak aj v (online) marketingu. Riešením môže byť napríklad export. Je dôležité si uvedomiť, že export nemôže byť cieľom, je to stratégia na dosiahnutie biznis […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+