2 min. čítanie

Brazílsky maloobchodný reťazec Magalu spúšťa vlastnú “sociálnu sieť”

Brazílska spoločnosť Magazine Luiza, známa pod značkou Magalu, predstavila novú social commerce aplikáciu s názvom Compra Junto (pozn. Nakupujme spolu).

Brazílsky maloobchodný reťazec Magalu spúšťa vlastnú “sociálnu sieť”

Zdieľanie produktov v skupinách a zľavy do výšky 55 %

Minulý týždeň sme vám predstavili fínsku platformu Blidz a dnes sa presunieme na západ. Brazílska aplikácia Compra Junto v spojení s aplikáciou Magalu pripomína sociálnu sieť. Podľa vzoru ďalších sociálnych sietí si v nej zákazníci môžu vytvárať skupiny a zdieľať so svojimi priateľmi odkazy na ponuky, ktoré ich zaujímajú. Ak sa dosiahne určitý objem nákupov rovnakého produktu, kupujúci môžu získať zľavy až do výšky 55 %.

Ponuky v rámci aplikácie majú obmedzenú dobu platnosti a stanovený minimálny počet záujemcov v skupine. Pre uplatnenie zľavy je potrebné dosiahnuť minimálny počet predaných kusov. Systém rezervuje sumu na kreditnej karte každého zákazníka, kým sa nevytvorí skupina. Platby z kreditných kariet budú stiahnuté až po úspešnom uzavretí skupiny a dosiahnutí stanoveného počtu nákupov. Ak sa tento cieľ nesplní, sumy sa vrátia na kreditné karty kupujúcich.

zdroj: Magalu

Zákazníci si budú môcť vyberať z miliónov produktov

Výhodou aplikácie je široký sortiment produktov, ktorý zákazníci môžu vyhľadať, zdieľať a zakúpiť. Compra Junto ponúkne všetky kategórie a cenové hladiny produktov maloobchodnej siete Magalu od potravín až po chladničky. V súčasnosti je v Magalu na predaj viac ako 200 miliónov položiek. A mnohé z nich budú dostupné v rámci novej sociálnej siete. Na konci roka 2021 tvorili približne 45 % online predaja kategórie ako móda, šport, krása a videohry, a to v dôsledku akvizície podnikov, ako sú Netshoes a KabuM! Spoločnosť Magazine Luiza sa tak snaží rozširovať portfólio svojich produktov.

Maloobchodná sieť Magalu má vysoko rozvinutú vlastnú logistickú sieť a produkty zakúpené online bude doručovať po celej Brazílii. Zákazníci si ich budú môcť vyzdvihnúť aj na jednej z takmer 1 500 kamenných predajní – spoločnosť v roku 2021 otvorila ďalších 186 predajní. V budúcnosti chce zefektívniť svoj systém geolokácie a pomôcť tak skrátiť čas a náklady na doručenie zásielok.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+