2 min. čítanie

Bolt plánuje ďalšiu expanziu v Afrike

Estónska spoločnosť Bolt, ktorá sa zaoberá mobilitou plánuje ďalšiu expanziu na africkom kontinente. S investíciou vo výške 500 miliónov eur vytvorí státisíce pracovných miest.

Bolt plánuje ďalšiu expanziu v Afrike

Mamutia investícia urýchli plány Boltu

Napriek súčasnému hospodárskemu poklesu, hromadnému prepúšťaniu viacerých veľkých hráčov, si estónsky startup Bolt udržuje zdravý rast, Okrem toho si trpezlivo buduje svoje pozície v Afrike, kde siedmym rokom investuje do mobility. V poslednom kole financovania získala spoločnosť 709 miliónov dolárov. Na expanziu v Afrike vynaloží v najbližších dvoch rokoch takmer 500 miliónov. 

Generálny riaditeľ a zakladateľ Boltu Markus Villig uviedol, že za posledných sedem rokov spoločnosť vybudovala v Afrike silný tím a je odhodlaná dlhodobo investovať do miestnych komunít.

V súčasnosti má spoločnosť Bolt viac ako 400 000 vodičov, ktorých zamestnáva v 70 mestách po celej Afrike. Získané prostriedky by mali byť použité na vytvorenie nových pracovných miest, ako aj zriadenie ďalších pobočiek. 

Konkurencia prepúšťa, Bolt najíma

Podľa Paddyho Partridga, viceprezidenta Boltu, je Afrika kontinent s obrovským potenciálom rastu. Zároveň avizoval, že spoločnosť sa nenachádza v situácií, kedy by musela rozmýšľať nad prepúšťaním, ako je to v prípade iných spoločností. Naopak, v najbližších mesiacoch sa k platforme pripojí 300 000 vodičov. 

Novonadobudnutý kapitál mal byť využitý na zlepšenie trhu zdieľaných jázd, rozšírenie možnosti 15-minútového doručenia potravín Bolt Market a vybudovanie nových tieňových predajní, tzv. dark stores.

Startup tiež avizoval otvorenie novej centrály v Nairobi v Keni, ktorá funguje ako regionálne centrum pre sedem afrických krajín, v ktorých Bolt pôsobí: Uganda, Nigéria, Tanzánia, Keňa, Tunisko, Ghana a Južná Afrika. 

Týždenný podcast UPdate
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+