Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Bike24 spúšťa e-shop hneď na troch nových trhoch

Nemecká platforma Bike24 pokračuje v dobývaní Európy otvorením nových e-shopov v Belgicku, Holandsku a Luxembursku. Ambíciou spoločnosti je stať sa jedným z lídrov v oblasti online predaja bicyklov. 

Bike24 spúšťa e-shop hneď na troch nových trhoch

Krajiny Beneluxu majú skvelú infraštruktúru pre cyklistov

Po expanzii do Francúzska, Španielska a Talianska v roku 2022 sa internetový predajca bicyklov Bike24 presúva do krajín Beneluxu. Spoločnosť na svojom webe pridala holandský jazyk a spustila weby pre jednotlivé krajiny s lokálnymi možnosťami platby pre Belgicko, Holandsko a Luxembursko. Predajca tvrdí, že teraz pokrýva viac ako 70 % potenciálu európskeho trhu.

Bike24 aktuálne pôsobí na 8 trhoch Európy.

“S Beneluxom vstupujeme do pravdepodobne najpriaznivejšieho regiónu pre bicykle v Európe. Amsterdam, Utrecht a Antverpy patria medzi mestá s najlepšou infraštruktúrou pre cyklistov na svete. Preto v týchto krajinách vidíme veľký potenciál rastu,” uviedol v tlačovej správe Andrés Martin-Birner, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Bike24. 

“Značka Bike24 je už v Holandsku, Belgicku a Luxembursku dobre známa vďaka blízkosti Nemecka. Teraz ju môžeme ďalej budovať vďaka lokalizovanej ponuke a očakávame, že v strednodobom horizonte sa tu staneme jedným z lídrov na trhu v oblasti online predaja bicyklov.”

V roku 2021 dosiahol  Bike24 tržby vo výške 250 miliónov eur a zamestnával približne 450 ľudí. V minulom roku predajca zaznamenal nárast predaja o 160 percent a otvoril svoju prvú kamennú prevádzku v Berlíne.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+