3 min. čítanie

Back to school v USA: Ako nakupujú a koľko minú americkí rodičia?

Prázdniny sa ešte len začali, ale markeťáci dobre vedia, že spustenie Back to school kampaní je už za rohom. Prieskum z amerického trhu naznačuje, že výdavky na nákupy by mohli byť vyššie ako minulý rok.

Back to school v USA: Ako nakupujú a koľko minú americkí rodičia?
Zdroj: Depositphotos

Podľa prieskumu spoločnosti JLL sa očakáva, že rodičia v USA tento rok minú o takmer 22 % viac na nákup školských pomôcok. Tento trend poukazuje na kľúčové príležitosti a výzvy, z ktorých sa môžu poučiť aj európske e-shopy a prispôsobiť ich svojim trhom.

Rodičia plánujú na jedno dieťa minúť 475 dolárov, zatiaľ čo v minulom rohu to bolo 390 dolárov.

Walmart, Amazon a Target zostávajú hlavnou voľbou pre nákupy. Ide o silnú preferenciu veľkých, dobre zavedených predajcov. Európske platformy sa môžu inšpirovať – výber týchto obchodov poukazuje na dôležitosť budovania silnej značky a ponuku širokého sortimentu výrobkov za prijateľné ceny.

Ďalšou, aj keď o dosť menej obľúbenou voľbou, sú predajcovia ako Costco, Old Navy a Dollar General. Stále sú však súčasťou nákupného prostredia. To naznačuje, že hoci veľké maloobchodné predajne dominujú, stále existuje priestor pre špecializované maloobchodné predajne, ktoré môžu získať časť trhu.

Zdroj: JLL

Z prieskumu tiež vyplýva, že približne štvrtina rodičov začala s nákupmi pre školákov skôr – v júni (22,1 %), júli (20 %) a auguste (16,8 %). Na základe tohto rozloženia vidíme, že je vhodné zabezpečiť dobré skladové zásoby a marketingové stratégie, aby obchody dokázali uspokojiť ako skorých, tak aj neskorých kupujúcich.

Keďže spotrebitelia sa tento rok pripravujú na plnenie svojich nákupných zoznamov školských potrieb, americké predajne pomaly spúšťajú svoje letné akcie. Vykopáva Amazon so svojím Prime Day od 16. do 17. júla a ostatní maloobchodníci vrátane Target, Walmart, Best Buy a Kohl’s ho nasledujú.

SLEDUJTE TENTO OBSAH Ako podcast

Tvárou v tvár inflácii

Zaujímavé je, že rodičia v takmer všetkých príjmových skupinách plánujú v porovnaní s minulým rokom minúť viac peňazí počas školskej sezóny. Bohatšie domácnosti (zarábajúce viac ako 150 000 USD) zvyšujú svoje rozpočty najviac. Napriek obavám z inflácie rodičia zarábajúci viac ako 50 000 USD svoje rozpočty neznižujú. Avšak rodičia s nižšími príjmami, ktorí zarábajú menej ako 50 000 USD, znižujú svoje rozpočty kvôli inflácii a hľadajú výpredaje, kupóny a výhodné ponuky.

Nožnice sa otvárajú. To znamená, že je vhodné ponúkať konkurencieschopné ceny a atraktívne ponuky s cieľom prilákať zákazníkov, ktorí si uvedomujú limity svojho rozpočtu. Zároveň však nezabúdajte na vysokokvalitné a prémiové produkty pre bohatších zákazníkov.

Prieskum hovorí, že mamy plánujú minúť viac, hľadajú výpredaje, ponuky a kupóny, opätovne používajú školské produkty, nakupujú v júli a auguste. Objednávajú hlavne online a šetrne u veľkých a lacnejších značiek, v priemere navštívia 2 – 5 predajcov. Otcovia majú tendencie začať nakupovať včas. V priemere míňajú menej, nakupujú v obchodných centrách, využívajú BOPIS (Buy Online, Pick Up in Store) a uprednostňujú bezplatné doručenie. V obchodoch oceňujú jednoduchú navigáciu, navštevujú kancelárske potreby, obchodné domy a obchody s elektronikou. Nakupujú u 6 – 7 predajcov.

Čo si teda môžeme zobrať z nákupných trendov v USA? Pochopením zvýšených výdavkov na dieťa, preferovaných nákupných destinácií, rozloženého časového harmonogramu nákupov a rozdielnych rozpočtov rôznych príjmových skupín sa aj európske e-commerce platformy môžu  lepšie pripraviť na úspešnú predajnú sezónu. Ponuka širokej škály produktov, konkurencieschopných cien, atraktívnych ponúk a včasných predajných akcií bude kľúčom k získaniu podielu v tejto oblasti.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+