Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Automobil ako miesto najlepšej zábavy s virtuálnou realitou

Audi už v roku 2019 oznámilo zámer využívať rozhranie virtuálnej reality vo svojich vozidlách. Tento koncept sa stáva realitou a zábavný systém Holoride oslávi v júni svoju premiéru. Cestujúci budú môcť využívať VR okuliare a hrať hry bez toho, aby im bolo počas jazdy autom zle.

Automobil ako miesto najlepšej zábavy s virtuálnou realitou

Audi prináša zábavu virtuálnej reality do auta

Svoju premiéru si v júni vyskúša palubný zábavný systém Holoride, ktorý bol prvýkrát predstavený v roku 2019 spoločnosťou W&V. Cestujúci sa tak budú môcť vydať na virtuálnu cestu a tento systém vyskúšať v modeloch A4, A6, A8, Q5 a e-tron GT. Tieto modely sú okrem iného vybavené informačno-zábavným systémom Audi MIB 3. Spoločnosť so sídlom v Ingolstadte predstavila Holoride na technologickom festivale South by Southwest (SXSW) v texaskom Austine a návštevníkom ponúkla skúšobné jazdy. “Cesta autom sa stane multimediálnym herným zážitkom,” uvádza Audi vo svojej tlačovej správe. 

Cestujúci budú môcť využívať VR okuliare a hrať hry bez toho, aby im bolo počas jazdy autom zle.

Hry, ktoré cestujúci môžu hrať s kompatibilnými dátovými okuliarmi, sú prepojené s palubným systémom Audi MIB 3 a senzormi vozidla. Keď Audi zrýchľuje, brzdí alebo prechádza zákrutami, objekty v hre – ako napríklad vesmírne lode, sa tiež pohybujú. Tento takzvaný “elastický obsah” má poskytnúť ešte komplexnejší herný zážitok. Holoride tiež znižuje riziko efektu pripomínajúceho morskú chorobu, keď sa pohyby pred očami a telom nezhodujú. 

Audi uvedie službu Holoride na trh v Nemecku, vo Veľkej Británii a v USA. Systém Holoride pochádza z laboratórií Audi, avšak aby sa technológia rozšírila, je k dispozícii aj pre iných výrobcov automobilov ako otvorený zdrojový kód.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+