2 min. čítanie

Apple spúšťa svoj online obchod vo Vietname

Spoločnosť Apple vo štvrtok spustila svoj online obchod Apple Store vo Vietname, čím rozšírila svoje pôsobenie na trhu, ktorý sa pre výrobcu iPhonov rýchlo stáva kľúčovým zahraničným trhom.

Apple spúšťa svoj online obchod vo Vietname

Apple investuje v Ázii

Obyvatelia Vietnamu môžu teraz nakupovať produkty Apple priamo a nechať si ich doručiť kdekoľvek v krajine. Internetový obchod tiež umožní spotrebiteľom konzultovať svoje nákupné rozhodnutia s odborníkmi a prispôsobiť si niektoré objednávky pomocou nástrojov, ako je napríklad Apple Watch Studio.

“Zákazníci sú vždy stredobodom všetkého, čo robíme, a sme nadšení, že môžeme priniesť Apple Store online do Vietnamu,” uviedla vo vyhlásení Deirdre O’Brienová, senior viceprezidentka spoločnosti Apple pre maloobchod.

“Vďaka dnešnému rozšíreniu sme hrdí na to, že môžeme zákazníkom ponúknuť neuveriteľný nový spôsob, ako objavovať a nakupovať naše úžasné produkty a služby, nadviazať kontakt s našimi kompetentnými členmi tímu a zažiť to najlepšie zo spoločnosti Apple.”

Apple len za minulý rok predala 1,75 milióna kusov produktov a skončila na štvrtom mieste s 13,1 % podielom na trhu. Očakáva sa, že spustenie Apple Store tieto čísla výrazne zvýši.

Apple intenzívne rozširuje svoju maloobchodnú prítomnosť vo viacerých ázijských krajinách. Minulý mesiac spoločnosť otvorila svoje prvé maloobchodné predajne v Indii v Bombaji a Dillí.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+