3 min. čítanie

Apple predstavil nový Macbook s M2 čipom

Apple na vývojárskej konferencii WWDC predstavil čip novej generácie Apple M2 a úplne nový MacBook Air. Čas si našiel aj na vynovenie 13-palcového MacBook Pro, aj keď ide skôr o drobné vylepšenie.

Apple predstavil nový Macbook s M2 čipom

Ide o prvý počítač v histórii spoločnosti Apple, ktorý dostal úplne nový procesor Apple Silicon M2. Spoločnosť Apple hneď na začiatku uviedla, že MacBook Air je najpredávanejším notebookom na svete, a preto sa rozhodla, že ako prvý z rodiny Apple dostane model M2. Podľa odhadov odborníkov pôjde o najlepší Air, ktorý spoločnosť Apple doposiaľ verejnosti ponúkla.

Na čo sa môžeme tešiť

Táto novinka podľa spoločnosti Apple posúva MacBook Air na úplne novú úroveň. Je to unibody počítač, ktorý je tenký 11,3 mm a váži 1,22 kg. Zaujímavosťou je, že ponúka 3,5 mm jack a vracia sa k technológii Magsafe konektoru. Novinka bude mať 13,6″ displej Liquid Retina, ktorý ponúka o 25 % vyšší jas ako súčasný model a 1 miliardu farieb. Dostávame aj novú kameru Facetime s rozlíšením 1080p, ktorá ponúka 2-krát vyššie rozlíšenie ako doteraz. MacBook Air ponúka štvoricu reproduktorov, z ktorých dva sú ukryté tesne pod displejom a odrážajú zvuk priamo od displeja, čím ponúkajú Dolby Atmos a priestorový zvuk. K dispozícii je aj Touch ID a nový trackpad. 

MacBook Air je 5-krát rýchlejší ako MacBook Air s i5 a o 38 % rýchlejší ako MacBook Air s M1. Samozrejme, opäť tu nie je žiadny ventilátor, takže je úplne tichý. Na jedno nabitie vydrží 18 hodín a ponúka rýchle nabíjanie s 50% nabitím za 30 minút. Spolu s MacBookom Air dostanete aj úplne nový nabíjací adaptér s dvoma výstupmi USB-C (za príplatok 20 €), takže môžete nabíjať MacBook Air aj ďalšie zariadenia. 

zdroj: Apple.com

Konfigurácia môže ponúknuť 8-jadrový procesor M2 s až 24 GB pamäte RAM a 2 TB úložného priestoru. Počítač vám umožní prehrávať video v rozlíšení až 8K a dokáže dekódovať a kódovať formát ProRes. Nový MacBook Air bude k dispozícii v štyroch farbách (strieborná, vesmírne sivá, hviezdne biela a tmavá atramentová) a v dvoch základných špecifikáciách. Verzia s osemjadrovým CPU a GPU, 8 GB unifikovanej pamäte a 256 GB úložiskom SSD a variant s osemjadrovým CPU, desaťjadrovým GPU, 8 GB unifikovanej pamäte a 512 GB úložiskom SSD.

Za novinku si priplatíme

Cena MacBooku Air M2 začína na 1199 USD. Ale za oceánom. U nás bude cena výrazne odlišná a v základnej verzii štartuje na 1499 €. Pôjde o verziu s osemjadrovým CPU a GPU, 8 GB unifikovanej pamäte a 256 GB úložiskom SSD. Ak budete chcieť druhú verziu s desaťjadrom GPU priplatíte si štyri stovky a najvyššia konfigurácia vás bude stáť bezmála 3000€.

Dostupnosť notebooku zatiaľ nebola zverejnená. V USA sa má začať predávať už budúci mesiac. My si ešte pár mesiacov počkáme. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+