2 min. čítanie

Appka Tinder odchádza z Ruska

Match Group, ktorá vlastní zoznamovaciu aplikáciu upozorňuje, že vojna má negatívny vplyv na jej podnikanie v Európe. 

Appka Tinder odchádza z Ruska

Ochrana ľudských práv

Spoločnosť Match Group, ktorá vlastní zoznamovaciu aplikáciu Tinder, oznámila, že sa do konca júna stiahne z ruského trhu. Svoje rozhodnutie zdôvodnila potrebou ochrany ľudských práv, informovali v utorok agentúry Reuters a DPA.

“Zaviazali sme sa chrániť ľudské práva. Naše značky podnikajú kroky na obmedzenie prístupu k svojim službám v Rusku a ukončia svoj odchod z ruského trhu do 30. júna 2023,” uviedla spoločnosť vo svojej výročnej správe.

Spoločnosť Friends Fiduciary, akcionár Match Group, na vysvetlenie dodala, že toto rozhodnutie súvisí s rizikami v oblasti ľudských práv, ktorým je vystavený ukrajinský národ.

Týždenný podcast UPdate

Agentúra Reuters v tejto súvislosti pripomenula, že európska policajná agentúra Europol už vlani v septembri upozornila, že zoznamovacie aplikácie patria medzi on-line platformy, ktoré bývajú zneužívané jednotlivcami na účely obchodovania s ľuďmi. Táto situácia sa týka aj ukrajinských utečencov.

Tinder nechce pôsobiť v krajine, ktorej prezidenta obvinil Medzinárodný trestný súd. 

Jeff Perkins, výkonný riaditeľ Friends Fiduciary, pre agentúru Reuters okrem toho uviedol, že ním vedená spoločnosť má aj iný dobrý dôvod pre odchod z Ruska.

“Nie je dobré, aby dôveryhodná značka naďalej pôsobila v krajine, ktorej prezidenta obvinil Medzinárodný trestný súd,”  objasnil.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Zatykač na ruského prezidenta a ombudsmanku pre práva detí

Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal 17. marca na ruského prezidenta Vladimira Putina a ruskú ombudsmanku pre práva detí Mariju Ľvovovú-Belovovú zatýkacie rozkazy. Podľa stanoviska ICC existujú oprávnené dôvody domnievať sa, že Putin a ombudsmanka sú zodpovední za vojnový zločin nezákonnej deportácie obyvateľstva (detí) a ich nezákonný presun z okupovaných oblastí Ukrajiny do Ruska.

Moskva popiera, že by sa dopustila vojnových zločinov vrátane násilných deportácií detí a tvrdí, že rozhodnutie ICC nemá význam, keďže Rusko nie je jeho členom.

Agentúra DPA konštatovala, že rozhodnutie týkajúce sa aplikácie Tinder prichádza v porovnaní s inými spoločnosťami pôsobiacimi v Rusku relatívne neskoro — mnohé sa totiž z Ruska stiahli krátko po tom, ako Moskva vo februári 2022 rozpútala vojnu proti Ukrajine.

Match Group, vlastniaca zoznamovacie aplikácie ako Tinder, Hinge a PlentyOfFish, v tom období urobila len málo verejných vyhlásení o svojich obchodných operáciách v Rusku, ale v marci 2022 upozornila, že vojna má negatívny vplyv na jej podnikanie v Európe.

credit: HNonline

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+