Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Antikampaň proti gigantovi H&M. Justina Biebera nahnevala nová kolekcia

Justin Bieber vyzýva fanúšikov, aby si v H&M nekupovali “trash” s jeho podobizňou.  

Antikampaň proti gigantovi H&M. Justina Biebera nahnevala nová kolekcia

Náročné obdobie pokračuje

Druhý najväčší módny reťazec sveta prežíva náročné obdobie. V tomto roku zatvoril stovky predajní, klesajú mu akcie a tento týždeň stiahol z trhu novú kolekciu oblečenia.

Kanadský spevák Justin Bieber sa v pondelok obul do spoločnosti H&M za predaj “odpadkového” tovaru s jeho podobizňou. “Tovar H&M, ktorý vyrobili so mnou, je odpad a ja som ho neschválil,” napísal Bieber v pondelok na svojom Instagrame. “Nekupujte to,” odkázal svojim 270 miliónom sledovateľov.

Internetový obchod H&M ponúkal mikiny s kapucňou, tričká a mikiny s obrázkami Biebera alebo citátmi z jeho textov, ako napríklad “Chýbaš mi viac ako život” z piesne “Ghost”, za ceny od 49,80 do 114 dolárov. 

Kolekciu so spevákovou podobizňou stiahli

“H&M dodržal riadne schvaľovacie postupy, ale z úcty k spolupráci a Justinovi Bieberovi sme oblečenie z našich predajní a z internetu stiahli,” uviedol v stredu švédsky maloobchodný predajca pre Insider.

Celá táto nepríjemná situácia prichádza v náročnom období. Minulý mesiac začala spoločnosť H&M s hromadným prepúšťaním. Kvôli znižovaniu nákladov príde o prácu 1 500 zamestnancov.

H&M je druhým najväčším maloobchodným predajcom módy na svete po spoločnosti Inditex, ktorá vlastní spoločnosť Zara. Akcie H&M sa v tomto roku zatiaľ prepadli približne o 40 %.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+