2 min. čítanie

Americký logistický startup ShipMonk s českými koreňmi skupuje konkurenciu. Chystá sa do Európy?

Ak ste ešte nepočuli príbeh úspešného českého podnikateľa Jána Bednářa, je čas to zmeniť. V roku 2014 založil startup ShipMonk, zameraný na e-commerce logistiku a pomáha e-shopom doručiť ich zásielky k zákazníkom. Začínal s 30k USD a za 5 rokov vybudoval ShipMonk z nuly na spoločnosť s príjmami 150 miliónov dolárov ročne. V súčasnosti tento startup obsluhuje viac ako 2000 partnerov a doručuje milióny zásielok do celého sveta.

Americký logistický startup ShipMonk s českými koreňmi skupuje konkurenciu. Chystá sa do Európy?

Expanduje do Mexika aj Veľkej Británie.

Koncom novembra ShipMonk oznámila akvizíciu spoločnosti Ruby Has Fulfillment, poprednej technologickej spoločnosti v oblasti logistiky. V januári túto akvizíciu dokončili. Týmto krokom rozšíri spoločnosť ShipMonk svoje operácie na celé územie Spojených štátov, časť Kanady a Veľkej Británie.

Za posledných 18 mesiacov získala spoločnosť finančné prostriedky vo výške 355 miliónov USD na urýchlenie svojho strategického rastu a expanzie s cieľom poskytovať služby existujúcim a novým zákazníkom na medzinárodnej úrovni. V októbri založila novú spoločnosť ShipMonk Mexico prostredníctvom akvizície spoločnosti El Mar Mexico. Spolu s akvizíciou spoločnosti Ruby Has má teraz ShipMonk severoamerické prevádzky od Mississaugy v kanadskom Ontáriu až po Tecate v Mexiku.

Jan Bednar ocenený Goldman Sachs ako jeden zo 100 najzaujímavejších podnikateľov na summite Builders + Innovators 2020! Zdroj: facebok/TheShipMonk

ShipMonk získa sklady, zamestnancov aj nových klientov

Vďaka tomuto nákupu, spoločnosť ShipMonk rozšíri svoje sklady na úctyhodných 220 000 metrov štvorcových a získa ďalších 700 zamestnancov.  Od januára 2021 zdvojnásobila počet svojich pracovníkov a zamestnáva viac ako 3000 ľudí. Do svojho portfólia pridá 8 logistických centier s kompletnou technológiou automatizácie a robotických systémov. Najdôležitejšie je však celonárodné pokrytie, ktoré umožňuje doručovať do 48 hodín s najlepšou cenou na trhu vo svojej triede. Táto expanzia rozširuje ich zákaznícku podporu, ktorá zahŕňa špecializovaných manažérov a otvára dvere k novým  a väčším klientom.

ShipMonk má prevádzky od Mississaugy v kanadskom Ontáriu až po Tecate v Mexiku.

“Vzhľadom na rozmach elektronického obchodovania vo všetkých vertikálnych oblastiach rozširujeme naše služby, aby sme udržali krok a poskytovali úroveň kvality a spoľahlivosti, na ktorú sa naši klienti spoliehajú a ktorú očakávajú pre svojich zákazníkov. To platí bez ohľadu na to, či ide o začínajúci podnik, alebo o existujúci podnik s veľkým objemom a prispôsobenými prevádzkovými potrebami.” uzatvára Ján Bednář, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti ShipMonk.

 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+