Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Amazon zatvorí 3 distribučné centrá vo Veľkej Británii

Amazon plánuje v Spojenom kráľovstve zatvoriť tri distribučné centrá. Veľká Británia je najväčším trhom Amazonu v Európe a po rozsiahlych investíciách zažíva maloobchodný gigant v súčasnosti pokles dopytu.

Amazon zatvorí 3 distribučné centrá vo Veľkej Británii

Pokles dopytu = zmena plánov

Podobne ako mnohé spoločnosti v ecommerce sektore, aj maloobchodný gigant Amazon čelí dôsledkom inflácie a klesajúceho spotrebiteľského dopytu. Súčasná situácia si vyžaduje zmenu plánov a opatrnejší prístup badať aj v najväčšej ecommerce spoločnosti sveta. Amazon ohlásil veľké prepúšťanie, mení plány, zatvára sklady. 

Plánované distribučné centrá v Španielsku sú odložené až do roku 2024.

Zatvorenie skladov v Spojenom kráľovstve

Amazon plánuje tento rok zatvoriť tri sklady v Spojenom kráľovstve. Plán sa týka starších skladov: Hemel Hampstead, Doncaster a Gourock. Tento krok rezonuje v médiách nakoľko Spojené kráľovstvo je po Spojených štátoch najväčším trhom spoločnosti. Amazon totiž plánoval v priebehu nasledujúcich troch rokov otvoriť 2 nové sklady v strednom a severovýchodnom Anglicku. Namiesto 2 500 nových pracovných miest, ktoré sú momentálne v nedohľadne, prichádza prepúšťanie.

Zatvorenie týchto distribučných centier bude mať vplyv na 1 200 pracovných miest. Podľa hovorcu spoločnosti budú mať pracovníci možnosť prejsť do iných skladov. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje v Británií 30 distribučných centier.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Amazon oznámila zrušenie 18 000 pracovných miest celosvetovo. Hoci spoločnosť v posledných rokoch výrazne investovala do svojej distribučnej siete, teraz v reakcii na vysokú infláciu prichádzajú nepopulárne opatrenia. Cena akcií spoločnosti Amazon sa za posledný rok znížila takmer o polovicu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+