2 min. čítanie

Amazon zatvorí 3 distribučné centrá vo Veľkej Británii

Amazon plánuje v Spojenom kráľovstve zatvoriť tri distribučné centrá. Veľká Británia je najväčším trhom Amazonu v Európe a po rozsiahlych investíciách zažíva maloobchodný gigant v súčasnosti pokles dopytu.

Amazon zatvorí 3 distribučné centrá vo Veľkej Británii

Pokles dopytu = zmena plánov

Podobne ako mnohé spoločnosti v ecommerce sektore, aj maloobchodný gigant Amazon čelí dôsledkom inflácie a klesajúceho spotrebiteľského dopytu. Súčasná situácia si vyžaduje zmenu plánov a opatrnejší prístup badať aj v najväčšej ecommerce spoločnosti sveta. Amazon ohlásil veľké prepúšťanie, mení plány, zatvára sklady. 

Plánované distribučné centrá v Španielsku sú odložené až do roku 2024.

Zatvorenie skladov v Spojenom kráľovstve

Amazon plánuje tento rok zatvoriť tri sklady v Spojenom kráľovstve. Plán sa týka starších skladov: Hemel Hampstead, Doncaster a Gourock. Tento krok rezonuje v médiách nakoľko Spojené kráľovstvo je po Spojených štátoch najväčším trhom spoločnosti. Amazon totiž plánoval v priebehu nasledujúcich troch rokov otvoriť 2 nové sklady v strednom a severovýchodnom Anglicku. Namiesto 2 500 nových pracovných miest, ktoré sú momentálne v nedohľadne, prichádza prepúšťanie.

Zatvorenie týchto distribučných centier bude mať vplyv na 1 200 pracovných miest. Podľa hovorcu spoločnosti budú mať pracovníci možnosť prejsť do iných skladov. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje v Británií 30 distribučných centier.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Amazon oznámila zrušenie 18 000 pracovných miest celosvetovo. Hoci spoločnosť v posledných rokoch výrazne investovala do svojej distribučnej siete, teraz v reakcii na vysokú infláciu prichádzajú nepopulárne opatrenia. Cena akcií spoločnosti Amazon sa za posledný rok znížila takmer o polovicu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+