2 min. čítanie

Amazon spúšťa službu, ktorá umožní predajcom predávať na všetkých trhoch EÚ

Spoločnosť Amazon oznámila spustenie novej ponuky, ktorá umožní predajcom rozšíriť svoje podnikanie na deviatich trhoch v EÚ len na dve kliknutia. European Expansion Accelerator (EEA) bude slúžiť všetkým aktívnym predajcom a uľahčí im zaradenie ich produktov do všetkých obchodov v EÚ a v Spojenom kráľovstve, pričom zákazníkom poskytne prístup k miliónom položiek.

Amazon spúšťa službu, ktorá umožní predajcom predávať na všetkých trhoch EÚ

Novú funkciu online trhoviska požadovali partnerskí predajcovia už roky. “EEA je riešenie, ktoré našim predajným partnerom roky chýbalo; umožnilo im rásť a ponúkať milióny nových produktov zákazníkom Amazonu vo viacerých obchodoch. Sme radi, že teraz môžeme tento krok na dve kliknutia ponúknuť predajcom v Európe, aby mohli rozšíriť svoje podnikanie so spoločnosťou Amazon,” povedal Xavier Flamand, viceprezident pre služby predajcom v Európe.

Celý proces je automatizovaný 

Pomocou EEA môžu predajní partneri Amazonu pristupovať na jednu stránku v službe Seller Central, objaviť obchody, v ktorých ešte nepredávajú, a kliknutím expandovať. Registrácia ich účtu, nastavenie, preklady, zaradenie do zoznamu, nastavenie dopravy, kontrola oprávnenosti produktov a prispôsobenie katalógu sa vykonajú automaticky do troch pracovných dní. 

Predajcovia môžu expandovať na všetky európske trhy Amazonu alebo si vybrať len jeden.

Nový systém to dosiahne spustením viacerých existujúcich nástrojov Amazonu (napr. List-Once-Sell Globally a Build International Listings) na dokončenie komplexnej expanzie v jednom alebo viacerých obchodoch bez toho, aby predajcovia museli používať rôzne nástroje.

Týždenný podcast UPdate

Pre aktívnych predajcov na európskom trhu

Táto funkcia je bezplatná a dostupná pre obchodníkov, ktorí už predávajú aspoň na jednom z európskych trhovísk vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Holandsku, Poľsku, Švédsku, Belgicku alebo Spojenom kráľovstve. Zatiaľ čo obchodníci môžu ľahko rozšíriť svoje predajné kanály, zákazníci budú môcť využívať milióny nových produktov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+