2 min. čítanie

Amazon Pay sa spojil s fintechom Affirm a ponúka platby BNPL

Americkí obchodníci, ktorí používajú službu Amazon Pay, môžu teraz vďaka technológii Affirm ponúknuť svojim zákazníkom možnosť odloženej platby "buy now, pay later" (BNPL). O správe informoval portál Finextra.com.

Amazon Pay sa spojil s fintechom Affirm a ponúka platby BNPL

Spoločnosť Affirm sa stala prvým hráčom, ktorý sa pridal k službe Amazon Pay.

V rámci nového partnerstva sa teraz všetci obchodníci Amazon Pay v USA môžu rozhodnúť ponúknuť svojim zákazníkom možnosť “kúpiť teraz, zaplatiť neskôr” pomocou technológie Affirm. Obchodníci, ktorí ponúkajú službu Amazon Pay, nemusia integrovať službu Affirm ako samostatnú možnosť splátok. Namiesto toho ju môžu pridať k existujúcemu tlačidlu Amazon Pay.

Týždenný podcast UPdate

Mesačný odklad na viac ako 50 dolárov

Spoločnosť Amazon ponúka americkým zákazníkom možnosť odloženej platby na svojich webových stránkach a v aplikácii od roku 2021. Affirm umožňuje dvojtýždňové a mesačné odložené platby, pričom celková suma platby musí byť vyššia ako 50 USD. Tento spôsob platby nie je spojený s ďalšími poplatkami a zákazníci nezaplatia viac, ako je dohodnutá suma, uvádza spoločnosť Affirm.

Ako  platba funguje? Zákazníci, ktorí kliknú na tlačidlo Amazon Pay na webovej lokalite predajcu, aby zaplatili, si môžu ako platobnú metódu zvoliť BNPL spoločnosti Affirm. Potvrdia to a prejdú rýchlym schvaľovacím procesom na prvýkrát. Tento proces je bezplatný, prebieha v reálnom čase a nemá žiadny vplyv na kreditné hodnotenie zákazníka.

Ponuku spoločnosti Affirm už integrovali obchodníci Amazon Pay vrátane spoločností Casper, USA Berkey Filters a UltraSabers. “Vieme, že zákazníci chcú pohodlné a flexibilné možnosti platieb – či už sa prihlasujú na Amazon.com alebo používajú Amazon Pay,” hovorí Omar Soudodi, riaditeľ Amazon Pay. “Vďaka službe Affirm môžu obchodníci na Amazon Pay ponúknuť svojim existujúcim zákazníkom možnosť odloženej platby a majú ďalší spôsob, ako osloviť nových zákazníkov.”

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+