2 min. čítanie

Amazon otvorí svoje prvé fulfillment centrum v Turecku

Americký maloobchodný predajca Amazon oznámil investíciu vo výške viac ako 100 miliónov USD do vybudovania svojho prvého fulfillment centra v tureckom Istanbule.

Amazon otvorí svoje prvé fulfillment centrum v Turecku

Centrum pomôže predovšetkým malým podnikateľom a vytvorí nové pracovné miesta

Spoločnosť Amazon oznámila otvorenie svojho prvého fulfillment centra v Istanbule, ktoré pomôže uspokojiť rastúci dopyt zákazníkov v Turecku. Investícia predstavuje viac ako 100 miliónov dolárov.

Tento krok je dôležitým míľnikom pre turecký e-commerce. Mnohí maloobchodní predajcovia budú môcť expandovať a rozšíriť svoje podnikanie na medzinárodnú úroveň. Otvorenie centra je naplánované na jeseň tohto roka.

Očakáva sa, že istanbulské centrum vytvorí počas prvého roka prevádzky 1 000 pracovných miest a zároveň podporí “rýchle a spoľahlivé” doručovanie. Spoločnosť začala s náborom pracovníkov na rôzne pozície vrátane inžinierov, pracovníkov v oblasti ľudských zdrojov (HR) a informačných technológií (IT).

Spokojnosť na obidvoch stranách

Viceprezident spoločnosti Amazon Europe Stefano Perego vyjadril spokojnosť: “Sme veľmi radi, že otvárame naše prvé centrum v Istanbule, čím dokazujeme náš záväzok voči ľuďom a komunitám v Turecku. Sme nadšení, že môžeme vytvoriť 1 000 nových pracovných miest, ktoré ponúkajú konkurencieschopné mzdy, vynikajúce benefity a moderné, bezpečné a zaujímavé pracovné prostredie.”

Prezident investičného úradu tureckého predsedníctva Ahmet Burak Dağlıoğlu povedal: “Táto investícia je veľmi dôležitá pre stále sa rozvíjajúcu logistickú infraštruktúru našej krajiny a pre sektor elektronického obchodu, ktorý počas pandémie dynamický rástol.”

“Centrum je dôkazom nášho záväzku voči Turecku a umožní mnohým nezávislým predajcom rozšíriť svoju pôsobnosť na domácom a medzinárodnom trhu.”

V súlade so svojím záväzkom dosiahnuť nulové emisie oxidu uhličitého do roku 2040, bude centrum poháňané výlučne elektrickou energiou vrátane systémov vykurovania a prípravy teplej vody. Amazon sa vyhýba používaniu fosílnych palív a energetická účinnosť patrí medzi jej najvyššie priority.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články