Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Amazon otvorí svoje prvé fulfillment centrum v Turecku

Americký maloobchodný predajca Amazon oznámil investíciu vo výške viac ako 100 miliónov USD do vybudovania svojho prvého fulfillment centra v tureckom Istanbule.

Amazon otvorí svoje prvé fulfillment centrum v Turecku

Centrum pomôže predovšetkým malým podnikateľom a vytvorí nové pracovné miesta

Spoločnosť Amazon oznámila otvorenie svojho prvého fulfillment centra v Istanbule, ktoré pomôže uspokojiť rastúci dopyt zákazníkov v Turecku. Investícia predstavuje viac ako 100 miliónov dolárov.

Tento krok je dôležitým míľnikom pre turecký e-commerce. Mnohí maloobchodní predajcovia budú môcť expandovať a rozšíriť svoje podnikanie na medzinárodnú úroveň. Otvorenie centra je naplánované na jeseň tohto roka.

Očakáva sa, že istanbulské centrum vytvorí počas prvého roka prevádzky 1 000 pracovných miest a zároveň podporí “rýchle a spoľahlivé” doručovanie. Spoločnosť začala s náborom pracovníkov na rôzne pozície vrátane inžinierov, pracovníkov v oblasti ľudských zdrojov (HR) a informačných technológií (IT).

Spokojnosť na obidvoch stranách

Viceprezident spoločnosti Amazon Europe Stefano Perego vyjadril spokojnosť: “Sme veľmi radi, že otvárame naše prvé centrum v Istanbule, čím dokazujeme náš záväzok voči ľuďom a komunitám v Turecku. Sme nadšení, že môžeme vytvoriť 1 000 nových pracovných miest, ktoré ponúkajú konkurencieschopné mzdy, vynikajúce benefity a moderné, bezpečné a zaujímavé pracovné prostredie.”

Prezident investičného úradu tureckého predsedníctva Ahmet Burak Dağlıoğlu povedal: “Táto investícia je veľmi dôležitá pre stále sa rozvíjajúcu logistickú infraštruktúru našej krajiny a pre sektor elektronického obchodu, ktorý počas pandémie dynamický rástol.”

“Centrum je dôkazom nášho záväzku voči Turecku a umožní mnohým nezávislým predajcom rozšíriť svoju pôsobnosť na domácom a medzinárodnom trhu.”

V súlade so svojím záväzkom dosiahnuť nulové emisie oxidu uhličitého do roku 2040, bude centrum poháňané výlučne elektrickou energiou vrátane systémov vykurovania a prípravy teplej vody. Amazon sa vyhýba používaniu fosílnych palív a energetická účinnosť patrí medzi jej najvyššie priority.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+