2 min. čítanie

Amazon otvára predajňu, v ktorej vám umelá inteligencia pomáha s výberom oblečenia

Čaká nás nový spôsob nakupovania? Amazon prichádza opäť s niečím novým. S veľkou gráciou vstupuje na maloobchodný módny trh a otvára kamenné predajne s oblečením. Prvý obchod etabluje v Los Angeles pod značkou Amazon Style. Kladie dôraz na osobný zážitok pri nakupovaní, a to aj po odchode z obchodu.

Amazon otvára predajňu, v ktorej vám umelá inteligencia pomáha s výberom oblečenia

Nakupovanie s mobilom v ruke pomocou QR kódov

Veľkorysá predajná plocha s rozlohou viac ako 2800 štvorcových metrov bude ponúkať hotové sety oblečenia inšpirované známymi influencermi. V aplikácií Amazonu nájdu zákazníci odporúčané produkty, ich popis ako aj dostupné veľkosti, farby, alebo hodnotenia. Stačí naskenovať QR kód na jednotlivých položkách a vybrať si. O pár minút si už zákazníci svoj virtuálny outfit nájdu v kabínke so svojím menom. Tú si odomknú ako inak QR kódom. V šatni si môžete pozrieť aj ďalšie kusy oblečenia prostredníctvom dotykovej obrazovky a nechať si ich priviesť. Tie vám odporučí umelá inteligencia podľa špeciálneho algoritmu.

Výber oblečenia cez dotykovú obrazovku v kabínke. Zdroj: aboutamazon.com

V predajni nájdete širokú ponuku sortimentu. Od džínsov za 10 dolárov až po značkové modely,” uviedla pre CNBC manažérka Simoina Vasenová. Spoločnosť Amazon chce podľa jej slov slúžiť každému rozpočtu. Väčší výber, ale menej preplnené regály: to chce Amazon dosiahnuť kombináciou online a offline sveta – vďaka sofistikovaným procesom. Napríklad rýchlym platením cez rozoznávanie dlane s Amazon One.

Stačí naskenovať QR kód na jednotlivých položkách a vybrať si

Akokoľvek technicky vyspelé majú byť obchody Amazon Style, bez jednej veci sa Amazon nezaobíde: bez zamestnancov. “Výnimočný nákupný zážitok v Amazon Style by bez nich nebol možný. Pomáhajú našim zákazníkom nájsť outfit, ktorý sa im páči a v ktorom sa cítia pohodlne. Prinesú tovar do skúšobných kabínok, navrhujú inšpiratívny vzhľad, sú pri pokladni a riadia prevádzku v zázemí.”

Zdroj:aboutamazon.com

Nákupný zážitok však po odchode z predajne nekončí. Aplikácia si uloží váš výber a pomocou algoritmu navrhuje  ďalšie produkty podľa vášho štýlu a preferencií.  Ak sa vám niečo páči, stačí to objednať online, požiadať o doručenie do Amazon Style a vyskúšať si tovar v kabínke. Ak sa vám tovar nebude páčiť, jednoducho ho necháte na predajni a Amazon sa postará o zvyšok.

 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+