Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Amazon investuje 120 miliónov dolárov do satelitov

Spoločnosť, ktorú založil Jeff Bezos, tvrdí, že jej projekt Kuiper bude poskytovať rýchle a cenovo dostupné širokopásmové pripojenie na celom svete.

Amazon investuje 120 miliónov dolárov do satelitov

Amazon chce konkurovať Starlinku

Americký internetový gigant Amazon oznámil, že investuje 120 miliónov USD do vybudovania zariadenia na stavbu satelitov v Kennedyho vesmírnom stredisku NASA v rámci svojich plánov na spustenie vesmírnej internetovej služby, ktorá bude konkurovať Starlink od SpaceX Elona Muska.

Spoločnosť, ktorú založil Jeff Bezos, tvrdí, že jej projekt Kuiper bude poskytovať rýchle a cenovo dostupné širokopásmové pripojenie na celom svete. Internetová sieť Kuiper by mala doplniť webové služby Amazonu.

Spoločnosť Amazon plánuje dokončiť výstavbu v Kennedyho vesmírnom stredisku na Floride do konca roku 2024 s cieľom dodať prvú dávku satelitov v druhej polovici roku 2025.

„Máme ambiciózny plán na začatie plnohodnotného spustenia výroby projektu Kuiper a prvých zákazníckych pilotných projektov na budúci rok a toto nové zariadenie bude hrať kľúčovú úlohu,” povedal Steve Metayer, viceprezident Kuiper Production Operations.

SpaceX Elona Muska vypustilo prvú sériu svojich viac ako 3 700 funkčných satelitov Starlink v roku 2019 a je zďaleka najväčším hráčom v tomto rozvíjajúcom sa sektore.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+