2 min. čítanie

Alternatíva k spoločnostiam Google a Microsoft. Majitelia Kauflandu a Lidlu ponúknu cloudové služby

STACKIT, digitálna značka spoločnosti Schwarz IT, bude ponúkať svoje cloudové služby zákazníkom mimo skupiny Schwarz. Softvér Stackit bol vyvinutý ako súčasť open-source projektu Openstack.

Alternatíva k spoločnostiam Google a Microsoft. Majitelia Kauflandu a Lidlu ponúknu cloudové služby

“Digitalizácia neustále napreduje vo všetkých oblastiach spoločnosti. Cloud zohráva čoraz dôležitejšiu úlohu ako kľúčová technológia – aj pre nás v skupine Schwarz Group s našimi divíziami predaja, výroby a riadenia zdrojov. Na samotnom trhu s cloudovými službami dominujú dodávatelia z mimoeurópskych krajín. So systémom STACKIT teraz ponúkame zákazníkom lepšiu európsku alternatívu,” vysvetľuje Christian Müller, generálny riaditeľ spoločnosti Schwarz IT.

STACKIT ako európska alternatíva pre malé a stredné podniky

Skupina Schwarz už v roku 2018 začala budovať vlastnú cloudovú platformu na urýchlenie digitálnej transformácie. V dôsledku toho sa spoločnosť STACKIT neustále rozširovala na atraktívny obchodný model pre externých zákazníkov. Vďaka skúsenostiam z procesu internej digitalizácie ponúka skupina Schwarz Group iným spoločnostiam komplexné poradenstvo, a tým aj najlepšie možné služby v oblasti digitalizácie.

“Spočiatku sa zameriame na riešenia pre malé a stredné podniky vo všetkých odvetviach, ako aj pre začínajúce technologické podniky,” vysvetľuje Müller. “Náš stále sa rozrastajúci celoeurópsky tím, ktorý má v súčasnosti viac ako 150 zamestnancov, pracuje na neustálom rozvoji a rozširovaní nášho portfólia cloudových služieb.”

 zdroj: Depositphotos

Dôraz na bezpečnosť a ochranu údajov

Pri konfigurácii služby STACKIT Cloud kládla skupina Schwarz Group veľký dôraz na bezpečnosť a ochranu údajov. Ich vlastné dátové centrá v Nemecku a Rakúsku preto plne podliehajú európskemu právu a všeobecnému nariadeniu o ochrane údajov (RODO).

Cloudové služby predstavujú možnosť pripojiť sa odkiaľkoľvek na svete k službám, e-mailovým schránkam, k firemným aj súkromným dátam a zároveň umožňuje jednoducho a bezpečne zdieľať informácie.

Veľkou výhodou je, že v prípade poruchy alebo krádeže vášho počítača máte dáta stále k dispozícii v cloude. Pri väčšine cloudových služieb neplatíte za vlastný software, ale za jeho používanie – prenájom.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+