Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

AliExpress pohorel, prichádza Miravia. Alibaba investuje v Španielsku

Marketplace AliExpress v Európe pohorel a Alibaba sa chystá na druhý pokus.  Dcérska spoločnosť giganta so sídlom v Singapure spustila v Španielsku marketplace Miravia.

AliExpress pohorel, prichádza Miravia. Alibaba investuje v Španielsku

Marketplace AliExpress v Európe pohorel a Alibaba sa chystá na druhý pokus.  Dcérska spoločnosť giganta so sídlom v Singapure spustila v Španielsku marketplace Miravia.

Alibaba sa chystá do Európy

Podľa údajov, ktoré boli predložené Účtovnému a podnikovému regulačnému úradu Singapuru, za Miraviou stojí spoločnosť Arise Operating E-commerce Private Limited, ktorá má spoločnú adresu so spoločnosťou Lazada. V septembri sme uviedli, že Alibaba sa cez spoločnosť Lazada chystá do Európy.

Spustenie marketplace Miravia prichádza po tom, ako spoločnosť Lazada získala od svojej materskej spoločnosti Alibaba finančné prostriedky vo výške 912,5 milióna USD a 378 miliónov USD. Vtedy bolo oznámené, že spoločnosť Lazada plánuje expanziu do Európy, čo by bol jej prvý veľký podnik mimo Ázie.

Šachovnica so zamestnancami a exkluzívne partnerstvá

Miravia na sociálnej siete LinkedIn uviedla, že má približne 76 zamestnancov. Patrí medzi nich Aidan An, bývalý výkonný viceprezident spoločnosti Lazada, ktorý zastáva post produktového riaditeľa spoločnosti Miravia. Ostatní zamestnanci spoločnosti Lazada, ako aj AliExpress, sú teraz zamestnancami spoločnosti Miravia.

Vedie ich Yann Fontaine, generálny riaditeľ spoločnosti Miravia a bývalý obchodný riaditeľ thajskej spoločnosti Crea.

Na LinkedIne Fontaine uviedol, že túto funkciu zastáva od apríla 2022. Dovtedy pracoval na rozvoji stratégie spoločnosti Miravia pre európsky trh. Generálny riaditeľ tiež uviedol, že spoločnosť nadviazala partnerstvá so značkami ako L’Oréal, P&G, Unilever, Lacoste a Xiaomi.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+