Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

AliExpress pod lupou EÚ: čínskemu gigantovi hrozí pokuta

Podľa Európskej komisie patrí spoločnosť Aliexpress do kategórie “Veľmi veľké online platformy a vyhľadávače”. Spadá tak do online služieb s viac ako 45 miliónmi používateľov v EÚ a musia preto dodržiavať najprísnejšie pravidlá Aktu o digitálnych službách.

AliExpress pod lupou EÚ: čínskemu gigantovi hrozí pokuta

Legislatíva o digitálnych službách vstúpila do platnosti koncom augusta. Teraz Európska komisia žiada spoločnosť AliExpress, aby poskytla viac informácií o opatreniach, ktoré prijala na splnenie povinností súvisiacich s posudzovaním rizík a zmierňujúcimi opatreniami na ochranu spotrebiteľov online. Ide najmä o šírenie nezákonných výrobkov online, ako sú falšované lieky. 

Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton približuje zámer: “Akt o digitálnych službách sa netýka len nenávistných prejavov, dezinformácií a kybernetického šikanovania. Takisto sa má zabezpečiť odstránenie nezákonných alebo nebezpečných výrobkov predávaných v EÚ prostredníctvom platforiem elektronického obchodu vrátane rastúceho počtu falšovaných a potenciálne život ohrozujúcich liekov a liekov predávaných online.”

Sankcie za nesprávne informácie

AliExpress musí poskytnúť požadované informácie do 27. novembra tohto roka. Eurokomisia následne zváži ďalšie právne kroky vrátane možnosti právneho konania. Komisia môže za nesprávne, neúplné alebo zavádzajúce informácie uložiť pokuty. V prípade, že by AliExpress v stanovenom termíne a ani v rámci nasledujúceho konania neodpovedal, EK môže spoločnosti uložiť pravidelné finančné pokuty.

Vďaka DSA začala komisia už v októbri tri vyšetrovania so zameraním na sociálne siete TikTok, X a skupinu Meta. Tie majú poskytnúť podrobnosti o opatreniach, ktoré zaviedli proti šíreniu nepravdivých informácií, násilných obrázkov a vyhrážok, ktoré sa začali šíriť po útokoch hnutia Hamas na Izrael.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+