Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Alibaba s výrazným čistým ziskom. Akcionári majú dôvod na radosť

Tržby čínskeho elektronického obchodu za tri mesiace do konca decembra 2022 vzrástli na 33,89 miliardy eur, čím prekonali prognózy analytikov.

Alibaba s výrazným čistým ziskom. Akcionári majú dôvod na radosť

Nárast tržieb nereflektuje realitu čistého zisku

Čínsky internetový koncern Alibaba Group Holding zaznamenal v 3. štvrťroku svojho finančného roka 2022/23 nárast tržieb o 2 percentá. Prekonal tak odhady analytikov, ktorí očakávali horší výsledok pre blokády spojené s ochorením covid-19 a prepad spotrebiteľského dopytu.

Konkrétne, tržby čínskeho internetového obchodu za tri mesiace do konca decembra 2022 vzrástli na 247,76 miliardy juanov (33,89 miliardy eur) z 242,58 miliardy juanov (33,14 miliardy eur) v predchádzajúcom roku. Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Refinitiv, predpovedali Alibabe tržby 245,18 miliardy juanov (33,54 miliardy eur).

Týždenný podcast UPdate

Slabší dopyt a problémy s dodávateľským reťazcom

„Dosiahli sme solídny výsledok aj napriek slabšiemu dopytu, problémom s dodávateľským reťazcom a v logistike v dôsledku opatrení týkajúcich sa ochorenia covid-19,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Daniel Zhang.

Čistý zisk pripadajúci na bežných akcionárov sa v sledovanom období zvýšil o 69 percent na 46,82 miliardy juanov (6,4 miliardy eur) z 27,69 miliardy juanov (3,79 miliardy eur) rok predtým.

Ekonómovia očakávajú, že maloobchodné výdavky v Číne zostanú v prvej časti roka slabé a až na jar by ich mohli podporiť vládne stimuly a prípadné uvoľnenie spotrebiteľských úspor.

Snaha získať technologický sektor pod kontrolu

Okrem stagnujúcej ekonomiky čelí čínsky technologický priemysel v ostatných rokoch rozsiahlym zásahom regulačných úradov vrátane zastavenia prvotnej verejnej ponuky akcií finančnej dcéry spoločnosti Alibaba Ant Group v Hongkongu v roku 2020. Vláda v Pekingu od konca roka 2020 sprísňuje pravidlá v snahe dostať technologický sektor pod kontrolu. Zdá sa však, že represie proti technologickému sektoru sa zmierňujú, keďže Peking sa snaží podporiť ekonomický rast, ktorý zasiahli obmedzenia spojené s politikou nulovej tolerancie ochorenia covid-19.

credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+