Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Alibaba predstavuje Aidge: umelá inteligencia chce zefektívniť obchodné operácie

Spoločnosť Alibaba International prináša nový projekt Aidge. Ide o balík rozhraní API zameraných na obchod, ktoré využívajú umelú inteligenciu s cieľom optimalizovať globálne operácie spoločností.

Alibaba predstavuje Aidge: umelá inteligencia chce zefektívniť obchodné operácie
Zdroj: Alibaba International

Cieľom novinky je pomôcť malým a stredným podnikom prekonávať jazykové a kultúrne bariéry a zároveň riešiť ťažkosti, ktorým čelia pri získavaní kapacít v oblasti dizajnu, marketingu a služieb zákazníkov. Z interných údajov spoločnosti Alibaba International vyplýva, že Aidge dokázal zlepšiť mieru konverzie objednávok, spokojnosť zákazníkov a efektivitu pre malé a stredné podniky.

Od elektronického obchodu k malým a stredným podnikom

“Malé a stredné podniky, ktoré sa zaoberajú globálnym obchodom, čelia mnohým výzvam, ako sú jazykové a kultúrne bariéry, vysoké náklady na marketing a získavanie používateľov či nedostatok talentov,” vyjadril sa Kaifu Zhang, viceprezident spoločnosti Alibaba International, ktorý vedie iniciatívy spoločnosti v oblasti umelej inteligencie.

Aidge predstavuje niekoľko agentov s umelou inteligenciou, ktorí sú vybavení na pomoc väčším spoločnostiam pri konverzii predaja, správe zákazníckeho servisu či požiadaviek optimalizácii pre vyhľadávače.

Aktuálne môžu obchodníci využívať Aidge na platformách elektronického obchodu spoločnosti Alibaba International a plánuje rozšíriť svoje služby na ďalšie malé a stredné podniky prostredníctvom partnerstva s poskytovateľmi služieb SaaS v oblasti elektronického obchodu.

Plány pre transformáciu globálneho obchodu

Počas pilotnej fázy plánuje Alibaba International testovať viac ako 15 rozhraní API so softvérovými partnermi v režime SaaS a ISV. Tieto API pokrývajú rôzne aspekty globálneho obchodu, ako sú znalosti o zákazníkoch, lokalizácia obsahu, marketing, dizajn a služby zákazníkov. 

Aidge je založený na rozsiahlych lingvistických modeloch a modeloch počítačového videnia, ktoré vyvíjala priamo spoločnosť Alibaba International. Modely boli vyškolené na základe rozsiahlych dát spoločnosti z globálnych operácií e-commerce s cieľom zlepšiť výkonnosť podnikov a znížiť náklady.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+