7 min. čítanie

Ako si vybrať platobnú bránu pre e-shop 2. časť – Platobné metódy a ďalšie funkcie

Úlohu dizajnu a používateľského rozhrania platobnej brány sme si predstavili v predchádzajúcom článku Ako vybrať platobnú bránu pre e-shop 1. časť – dizajn a používateľské rozhranie. Na túto tému nadväzuje ďalší súbor aspektov, ktoré sú dôležité pri výbere vhodného platobného riešenia. Významnú úlohu zohráva ponuka obľúbených platobných metód, ako aj ďalšie funkcie, ktoré môžu mať zásadný vplyv na úspešnosť platieb. Alebo vám môžu uľahčiť prijímanie platieb za konkrétne produkty. Ktoré funkcie by vás mali zaujímať a prečo môžu byť dôležité pre vaše podnikanie? To všetko vám ukážeme v novom článku.

Ako si vybrať platobnú bránu pre e-shop 2. časť – Platobné metódy a ďalšie funkcie
Zdroj: GoPay

Platba kartou – základný kameň e-shopov

Platobná metóda, ktorá vládne svetu elektronického obchodu, je jednoznačne platba kreditnou kartou. Drvivá väčšina používateľov internetu uprednostňuje platbu kreditnou kartou, a preto by nemala vo vašom e-shope chýbať.

Platba kartou prináša veľa výhod pre vás aj vašich zákazníkov. Platba kartou je rýchla a pre zákazníkov pohodlnejšia ako bankový prevod, pretože zákazník pri platbe vypĺňa oveľa menej údajov. Akonáhle zákazník zaplatí kartou, platba mu príde takmer okamžite (na rozdiel napríklad od bankového prevodu, pri ktorom môžete na platbu čakať až 3 dni).

Len na platobnej bráne GoPay platí 84 % platiacich zákazníkov za svoju objednávku kreditnou kartou. Anonymné (nevložené) platobné karty tvoria 67 % používateľov, čo je medziročne o 5 % menej v prospech elektronických peňaženiek a úložísk (Google Pay, Apple Pay, Click to Pay a vloženie platobnej karty na bráne GoPay).

Ako nám teda ukazujú údaje, nové trendy v online platbách kartou sa orientujú na elektronické peňaženky a úložiská.

Google Pay a Apple Pay pre vyššie konverzie

Must have platobné metódy, ktoré vám pomôžu získať viac úspešne dokončených platieb. V čom spočíva ich kúzlo?Google Pay a Apple Pay umožňujú platiť z uloženej kreditnej karty. Zákazník tak preskočí manuálne vypĺňanie čísla karty. Tým sa minimalizuje priestor pre chyby a to nie je všetko – zákazník dokonca nemusí mať kartu fyzicky pri sebe, aby mohol zaplatiť!

Preto uprednostnite platobnú bránu, ktorá okrem platieb kartou ponúka aj integráciu so službami Google Pay a Apple Pay. A v ideálnom prípade tieto platobné metódy neskrýva v ponuke platobných metód, ale ponúka ich priamo na stránke anonymnej platby kartou.

Ako sme spomenuli v prvej časti, GoPay sa podarilo posunúť platby na úložiskách na novú úroveň. Na stránke anonymnej platby kartou ponúkame služby Google Pay aj Apple Pay, aby sme zákazníkom skrátili cestu k platbe. Okrem toho platobná brána automaticky rozpozná zariadenie zákazníka a podľa toho ponúkne adekvátne úložisko. Vďaka tejto úprave sme zákazníkom čo najviac uľahčili platbu kartou!

Platba z elektronických peňaženiek má vďaka svojej efektivite pozitívny vplyv aj na konverziu. Napríklad Apple Pay má rekordnú 94 % úspešnosť! V porovnaní s anonymnou platbou kartou je o 10 % úspešnejšia. Ani služba Google Pay nezaostáva, konvertuje o 3 % lepšie ako anonymné platby kartou.

Click to Pay – nová funkcia, ktorá urýchľuje platby

Okrem populárnych platobných metód Google Pay a Apple Pay nedávno vstúpili na trh platobných metód aj spoločnosti Visa a Mastercard s vlastným úložiskom platobných kariet – Click to Pay.

Táto nová platobná metóda, v doslovnom preklade klikni a zaplať, zodpovedá svojmu názvu. Zákazník si uloží platobnú kartu do elektronickej peňaženky a potom zaplatí jediným kliknutím bez toho, aby prepísal údaje o karte.

Službu Click to Pay sme nasadili na platobnej bráne GoPay pred rokom. Obľuba tejto platobnej metódy medzi zákazníkmi stále rastie. Prostredníctvom služby Click to Pay bolo uskutočnených už viac ako 175 000 platieb!

Tento spôsob platby si nevedie zle ani s konverzným pomerom. V priebehu roka sa jej úspešnosť zvýšila o 0,5 %. V nasledujúcom roku očakávame ďalší pozitívny rast.

Aj bankový prevod môže byť účinný

Hoci bankový prevod v obľúbenosti neprekoná platby kreditnou kartou, tento spôsob platby je v Českej republike stále populárny. Najmä medzi konzervatívnymi zákazníkmi, ktorí nemajú veľkú dôveru v platby kartou.

Aj platba prevodom môže byť pre vašich zákazníkov oveľa jednoduchšia. Integrujte platobnú bránu, ktorá dokáže vykonávať rýchle bankové platby – online prevody a prevody podľa smernice PSD2.

Pri platbe online bankovým prevodom zákazník preskočí zadávanie údajov o prevode. Z platobnej brány je presmerovaný do svojho internetového bankovníctva, kde sa jednoducho prihlási, potvrdí predvyplnený príkaz a takmer okamžite dostane zaplatené. Online bankový prevod sa uskutoční okamžite, rovnako ako platba kartou.

Bankový prevod PSD2 funguje podobne ako online prevod s tým rozdielom, že zákazník potvrdzuje, že súhlasí so stiahnutím potvrdenia o platbe. V dôsledku toho je aj tento prevod okamžite spracovaný ako platba kartou.

Platobná brána GoPay ponúka najširšiu škálu bánk, pokiaľ ide o online prevody a platby PSD2, ako aj prevod pomocou QR kódu (zákazník naskenuje QR kód v bankovom systéme a údaje o platbe sa vyplnia automaticky).

Aké ďalšie funkcie vám uľahčia prijímanie online platieb?

Reštartovanie platieb – maličkosť s veľkým vplyvom

Aj zákazníci sú len ľudia a niekedy sa môžu pomýliť – napríklad pri zapisovaní čísla karty. Správna platobná brána by však nemala zákazníkov zbytočne trestať za chyby.

V prípade prvej neúspešnej platby umožní zákazníkovi opätovné spustenie platby, aby platbu zopakoval. Jedným kliknutím bude môcť zákazník znovu otvoriť platobný formulár a vykonať platbu za objednávku znova.

Opätovné spustenie platby je kľúčová funkcia, ktorá nesmie vo vašom e-shope chýbať. Preto si vyberte platobnú bránu, ktorá vašim zákazníkom umožní jednoducho opakovať neúspešnú platbu.

V GoPay sme pred viac ako rokom obnovili platby na platobnej bráne. Vďaka tomu sa nám podarilo zvýšiť pomer úspešne zrealizovaných platieb o 4 %!

Opakujúce sa platby za predplatné

Ponúkate predplatné a potrebujete zabezpečiť automatické debetné platby? Potom sa pozrite na platobnú bránu s opakovanými platbami.

Pomocou opakovaných platieb môžete automaticky účtovať kreditnú kartu zákazníka. Stačí autorizovať prvú platbu a potvrdiť súhlas s opakovaným inkasom.

Platobná brána GoPay umožňuje prijímať dva typy opakovaných platieb – automatické (auto) a na požiadanie.

Túto funkciu sme tiež rozšírili o revolučnú funkciu aktualizácie účtu. Táto nová funkcia zabezpečí aktualizáciu platobných údajov v prípade skončenia platnosti platobnej karty alebo jej nahradenia inou kartou. Zákazníci sa nemusia starať o manuálne obnovenie svojho predplatného.

Uložte si kartu na budúce nákupy

Uložte si svoju kreditnú kartu a potom zaplaťte jedným kliknutím. Funkcia, ktorá môže vašim zákazníkom platbu ešte viac uľahčiť. Ak vaši zákazníci nepoužívajú Apple Pay a Google Pay, môžete im ponúknuť alternatívu uložením ich platobných údajov priamo v platobnej bráne.

Prečo by ste mali uprednostniť platobnú bránu s touto funkciou? Nielenže to zákazníkom uľahčí platbu, ale uloženie karty má výhody aj pre vás. Po prvé, rozšíri vašu zákaznícku základňu – s platobnou kartou uloženou na platobnej bráne môžu zákazníci platiť vo všetkých e-shopoch využívajúcich platobnú bránu GoPay.

Platobnú kartu na platobnej bráne GoPay používa už 754 058 zákazníkov. Počet uložených platobných kariet na GoPay dosiahol rekordný počet – 893 954 platobných kariet!

Platobná brána GoPay ponúka vkladanie platobnej karty všetkým zákazníkom. Túto funkciu nemusíte nijako zložito nastavovať, je automaticky súčasťou každej platobnej brány GoPay.

Uloženie platobnej karty pomohlo zákazníkom e-shopu kytary.cz zjednodušiť platbu. Prečítajte si prípadovú štúdiu a zistite, aký potenciál ukrýva ukladanie kariet.

S bránou GoPay môžete využiť aj funkciu Merchant card on file na uloženie platobnej karty do zákazníckeho účtu vášho e-shopu. Vďaka bezpečnej tokenizácii môžete ukladať karty svojich zákazníkov a uľahčiť im platenie vo vašom e-shope.

Podnikateľský úver s automatickým splácaním

Užitočnou doplnkovou funkciou platobnej brány je bezpochyby možnosť využívať financovanie (firemný úver) s automatickým splácaním. Potrebujete pre svoje podnikateľské ciele dodatočný rozpočet, ale riešiť bankový úver je beh na dlhé trate?

S GoPay môžete využiť aj šikovné financovanie GoPay. Financovanie si vybavíte niekoľkými kliknutiami z pohodlia domova a vďaka inteligentnému modelu schvaľovania budete do 10 minút vedieť, koľko môžete čerpať.

Splácanie sa vykonáva automaticky z transakcií prijatých prostredníctvom platobnej brány. Financovanie je vám maximálne prispôsobené – sami si určíte, koľko budete splácať z každej transakcie a ako dlho. Financovanie vás neobmedzuje ani časovo – ak budete úspešní, môžete využiť bezplatné predčasné splatenie.

Transparentná komunikácia o nových funkciách

Platobná brána by nemala byť tajomná ako hrad v Karpatoch. Naopak, mala by transparentne informovať o pripravovaných funkciách a novinkách.

Preto sa zamerajte aj na tento aspekt. Ako informuje platobné riešenie o pripravovaných inováciách?  

V GoPay sme na tento účel vytvorili špeciálnu cestovnú mapu, ktorá predstavuje pripravované nové funkcie a mapuje aj už nasadené funkcie. O všetkých nových funkciách zároveň informujeme prostredníctvom e-mailových noviniek a sociálnych sietí.

Záver

V dnešnom článku sme predstavili dôležité platobné metódy a ďalšie funkcie, na ktoré by ste sa mali zamerať pri hľadaní platobného riešenia pre váš e-shop. Teraz vás už pri výbere platobnej brány nič neprekvapí!

Ak platobná brána GoPay spĺňa všetky vaše očakávania od platobnej brány, zaregistrujte sa a my vám zriadime najvýkonnejšiu platobnú bránu pre váš e-shop.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Tento článok ti prináša

GoPay

Platobná brána GoPay je jednotkou na českom trhu v počte obsluhovaných e-shopov. Dôveru si získala aj u slovenských obchodníkov - GoPay využíva už viac ako 4 000 slovenských e-shopov. Hľadáte spoľahlivú platobnú bránu pre váš e-shop? GoPay vám umožní bezstarostný príjem online platieb. 50+ platobných metód, 8 mien a 19 jazykových mutácií v jednom riešení. GoPay navyše umožňuje uloženie karty pre ďalšie nákupy a vďaka tomu šetrí zákazníkom 23 kliknutí naviac.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Retail sa mení. Všetko je o údajoch
2 min. čítanie

Retail sa mení. Všetko je o údajoch

Nakupovanie už nie je len o odovzdávaní hotovosti. V súčasnosti chcú obchody aj vaše osobné údaje. Napríklad módne high-end obchody, ktoré začali pri pokladni žiadať telefónne čísla. Hovoria, že je to kvôli zasielaniu elektronických účteniek, čo znie celkom prakticky. Alebo je to cez čiaru?

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako Brexit ovplyvnil britský e-commerce?
2 min. čítanie

Ako Brexit ovplyvnil britský e-commerce?

Po tom, čo Veľká Británia odišla z Európskej únie, prišiel tamojší e-commerce do stretu s novou realitou: Brexit do odvetvia priniesol značné narušenie, najmä pre britské značky a maloobchodníkov, ktorí sa snažia rozšíriť svoj dosah v celej EÚ.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+