Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Ako si vodí Európa v online predajoch? Každoročná správa o e-commerce je von

Ecommerce Europe a EuroCommerce každoročne pripravujú správu o e-commerce v Európe. Rok 2022 priniesol vojnu aj infláciu – zložité situácie, ktoré ovplyvňujú aj nákupné správanie. Sledujte vývoj elektronického obchodu v 37 európskych krajinách.

Ako si vodí Európa v online predajoch? Každoročná správa o e-commerce je von

E-commerce pod drobnohľadom

Obrat e-commerce v Európe stúpol v roku 2022 z 849 miliárd EUR na 899 miliárd EUR, a to aj napriek výzvam spojeným s ekonomickým a politickým prostredím. Rast e-commerce v roku 2022 dosiahol 6 %, čo je menej ako v roku 2021 (12%), ale sektor stále rastie a všobecne sa očakáva jeho ďalší rast v roku 2023.

Vplyv ruského útoku na Ukrajinu viedol k vysokým inflačným sadzbám, čo zvýšilo ceny, a tým aj objem e-commerce predaja v niektorých krajinách.

Ako je na tom Slovensko?

Posvietili sme si na čísla z Česka a priniesli sme správu aj o vývoji slovenského e-commerce. Dáta Eurostatu na tento rok predpovedajú nárast o 5 percentuálnych bodov v prístupe na internet, no pokles o 5 % v počte obyvateľov, ktorí si za uplynulý rok objednali tovar online.

Zdroj: eurocommerce.eu

Predpovede ďalších trendov a vývoja

Technologický pokrok a nové obchodné riešenia, ako je 5G, rozšírená a virtuálna realita a digitálne peňaženky majú šancu preniknúť hlbšie do e-commerce a vyhladiť regionálne rozdiely. Očakáva sa tiež rastúci dopyt po udržateľnejšom e-commerce. Celý report poskytuje zaujímavé dáta z celej Európy.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+