2 min. čítanie

Airbnb a Klarna spúšťajú v Českej republike službu Zaplať postupne s Klarnou

Airbnb a Klarna spojili svoje sily a spustili Zaplať postupne s Klarnou, nový spôsob, ako si hostia v Českej republike môžu rozložiť náklady na rezerváciu pobytu. Dnešné spustenie je súčasťou postupného globálneho zavádzania služby, v rámci ktorého začnú spoločnosti Klarna a Airbnb ponúkať alternatívny spôsob platby v 20 krajinách na troch kontinentoch do začiatku roka 2024.

Airbnb a Klarna spúšťajú v Českej republike službu Zaplať postupne s Klarnou
Zdroj: Fintech Finance

Platba za pobyt v troch bezúročných splátkach počas dvoch mesiacov

Služba Zaplať postupne s Klarnou, ktorá bola prvýkrát uvedená v Severnej Amerike v rámci letnej verzie Airbnb 2023, umožňuje hosťom v Českej republike požiadať o platbu za svoj ďalší pobyt v troch bezúročných splátkach počas dvoch mesiacov.

Vďaka bezproblémovým a flexibilným platobným riešeniam spoločnosti Klarna nebola rezervácia jedinečných pobytov na celom svete nikdy jednoduchšia a dostupnejšia, či už ide o stan na Šumave, domček na strome v Thajsku alebo palác v Taliansku.

Kathrin Anselm, Country Manager Airbnb pre región DACH a strednú a východnú Európu, povedala: “Sme radi, že môžeme v Českej republike zaviesť Zaplať postupne s Klarnou, ktorá hosťom poskytuje väčšiu flexibilitu pri rozložení platieb na niekoľko týždňov alebo mesiacov. Či už si rezervujete individuálny pobyt alebo organizujete stretnutie s priateľmi, výber správneho platobného plánu je teraz oveľa jednoduchší.”

Týždenný podcast UPdate

Jednou z hlavných požiadaviek hostí bolo viac možností platby

Hostia budú mať možnosť zaplatiť buď v plnej výške v čase rezervácie, alebo prostredníctvom služby Zaplať postupne s Klarnou. V prípade druhej možnosti budú jednoducho presmerovaní na platobnú platformu.

Tereza Obrtáč, Country Manager spoločnosti Klarna v Českej republike, povedala: “Airbnb nám povedala, že jednou z hlavných požiadaviek ich hostí je viac možností platby. Sme nadšení, že Klarna môže hosťom Airbnb po celom svete ponúknuť flexibilné možnosti platby!

Zaplať postupne s Klarnou sa od dnešného dňa spúšťa aj v ďalších šiestich európskych krajinách vrátane Francúzska, Grécka, Írska, Talianska, Portugalska a Španielska, pričom ďalšie krajiny by sa mali pridať neskôr v priebehu roka.

Služba je od dnešného dňa k dispozícii hosťom v Českej republike pre rezervácie v cene od 850 Kč do 25 000 Kč.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+