Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Agentúra Leo Burnett exceluje s kampaňou pre McDonald’s

Podarilo sa vám niekedy pretaviť insight do kampane tak dobre, že ste v nej nemuseli použiť jediné slovo a každému bolo jasné, o čo ide? Presne to sa podarilo agentúre Leo Burnett s kampaňou #RaiseYourArches

Agentúra Leo Burnett exceluje s kampaňou pre McDonald’s

Zdvihnite “obočie” oblúky

Agentúra Leo Burnett UK a produkčná spoločnosť Moxie Pictures vytvorili spot pre britský McDonald’s, ktorý oslavuje univerzálny moment radosti pri návšteve “mekáča”. Kampaň odštartovala 13. januára a zameriava sa predovšetkým na sociálne siete. Nosnou myšlienkou kampane je heslo #RaiseYourArches. Nabáda zákazníkov, aby “zdvihli svoje oblúky” a išli na hamburger.

 

Spot “Zdvihnite oblúky”, ktorý režíroval Edgar Wright (napr. filmy Posledná noc v Soho, Baby Driver, Strike Force, Súmrak mŕtvych) a ktorý sprevádza dobový hit Yello “Oh Yeah”, sa začína v typickej kancelárii s dvomi zamestnankyňami. Keď na stole pristane ďalšia kopa papierov, jedna na druhú zdvihne obočie. Odkaz je jasný, zdvihnú sa od stola a odhodlaným krokom sa vydajú preč. Jasným gestom tváre lákajú ostatných kolegov, aby sa k nim pridali na obed, až kým kancelária nezostane úplne prázdna.

Spoločnosť McDonald’s bude kampaň intenzívne podporovať na sociálnych sieťach a do “dvíhania obočia” sa bude snažiť zapojiť čo najviac zamestnancov, fanúšikov a influencerov. Plánujú sa dokonca aj filtre pre Snapchat a Instagram. V predajniach sa na obrazovkách objaví modifikácia klasického loga s rôznymi animáciami.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+