Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
3 min. čítanie

Affiliate sieť Dognet používa vlastný automatický nástroj na kontrolu kvality trafficu

V rámci affiliate marketingu dlhodobo platí, že inzerent sa musí do veľkej miery vedieť spoľahnúť na affiliate sieť. Práve ona by mala dbať na kvalitu a kontrolu priebehu kampane. Nejde len o schvaľovanie publisherov pri registrácii alebo pri prihlásení sa do kampane. V sieti Dognet kontrolujú traffic automatizovane pomocou vlastného nástroja Qtracker. Ten sám vyhodnocuje návštevnosť, kontroluje anomálie a upozorňuje affiliate managerov na situácie, ktoré potrebujú pozornosť.

Affiliate sieť Dognet používa vlastný automatický nástroj na kontrolu kvality trafficu

Program a sieť bez kontroly

“Našim klientom chceme pomáhať a nie len fakturovať.”

Samozrejme, ani Dognet a Qtracker nevie dať ruku do ohňa za svojich publisherov. To nevie ani Google Display Network, ETARGET či ktokoľvek iný, kto robí s tretími stranami. Sieť ale nehádže celú zodpovednosť na inzerenta. To sa môže veľmi ľahko stať pri iných sieťach, či samostatných programoch. Inzerent dostane prístup do systému a ostatné je na ňom. “Samozrejme, je ľahšie povedať, že to je vec inzerenta.”, hovorí Petronela Pivarčiová, Group Business Manager v skupine Lead Media, do ktorej patrí aj sieť Dognet. “Našim klientom chceme pomáhať a nie len fakturovať.”, dodáva Petronela s úsmevom.

Manuálna kontrola je extrémne náročná

“Kontrolovať sieť manuálne pri toľkých aktívnych kampaniach bolo extrémne časovo náročné, v posledných mesiacoch skoro nezvládateľné.

V rámci služby inzerentom Dognet doteraz kontroloval sieť manuálne. Affiliate manager prezeral konverzie, kliknutia a hľadal anomálie. “Bolo to extrémne časovo náročné pri toľkých aktívnych kampaniach. V posledných mesiacoch skoro nezvládateľné.” hovorí Šimon Pavliščák, jeden z affiliate managerov siete.

Qtracker začala sieť vyvíjať ako umelú inteligenciu, ktorá sama hľadá a rozhoduje, čo je anomália a kde by mali zasiahnuť affiliate manageri.

Qtracker začala sieť vyvíjať ako umelú inteligenciu, ktorá sama hľadá a rozhoduje, čo je anomália a kde by mali zasiahnuť affiliate manageri. Pre účely kontroly boli pripravené desiatky scenárov, ktoré Qtracker pravidelne kontroluje. “Ak by to mali robiť ľudia, tak by to bolo časovo nezvládnuteľné a tiež chybovejšie. Algoritmus presne vie čo má robiť. Tiež ho pravidelne dopĺňame o nové a nové scenáre, ktoré vyhodnocuje.” popisuje Miroslav Senka, Web Developer siete.

Qtracker kontroluje všetko, čo by mohlo byť problematické

Qtracker sa snaží odhaliť anomálie, teda napríklad ak nejaký publisher má viac alebo menej konverzií ako v minulosti.

“Scenáre, ktoré sme pripravili reflektujú všetko, čo sme sa za viac ako 6 rokov naučili.”, hovorí Katarína Novotná, Senior Affiliate Manager siete Dognet. Qtracker sa snaží odhaliť anomálie, teda napríklad ak nejaký publisher má viac / menej konverzií ako v minulosti. Sleduje aj chýbajúce alebo netradičné odkazovatele konverzií (HTTP referer), čo je jasný príznak anomálie a to si žiada posúdenie affiliate managerom. Z výstupov je tiež vidno kedy publisher poslal emailing a prebehne kontrola, či bolo rozoslanie schválené.

Zahraniční klienti, ktorí pôsobia v globálnych sieťach, na to nie sú zvyknutí. Nečakajú od siete niečo proaktívne.

“Qtracker nám extrémne pomáha dohliadať na kvalitu siete. Rieši ako konverzie, tak kliknutia a teda je málo pravdepodobné, že nám niečo unikne.”, dopĺňa Katarína, ktorá v sieti Dognet pôsobí už viac ako 4 roky. “Zahraniční klienti, ktorí pôsobia v globálnych sieťach, na to nie sú zvyknutí. Nečakajú od siete niečo naviac a nebodaj niečo proaktívne.” poznamenáva Dávid Puha, ktorí v sieti zastrešuje hlavne zahraničné trhy.

V Dognete zjavne nečakajú na to, kým sa ozve klient, ale veci riešia proaktívne. Asi aj preto rastú medziročne o viac ako 100%, čo iné siete môžu len závidieť.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Trh klesá, ale affiliate sieť Dognet hlási medziročný nárast výkonu Black Friday
5 min. čítanie

Trh klesá, ale affiliate sieť Dognet hlási medziročný nárast výkonu Black Friday

Black Friday je jedným z najväčších a najdôležitejších eventov pre celý e-commerce segment. Už dlhé roky nejde len o jeden deň, ale väčšinou ide o týždeň zvaný “Black week”. V zásade však platí, že zľavy e-shopy nasadzujú už od začiatku novembra. Preto je november najsilnejším mesiacom e-commerce sezóny.

Zuzana Riglerová Zuzana Riglerová
Key Relationship Manager
Prečítať článok
Dognet posilňuje na maďarskom trhu a vydáva exkluzívny expanzný guideline na podporu affiliate publisherov 
3 min. čítanie

Dognet posilňuje na maďarskom trhu a vydáva exkluzívny expanzný guideline na podporu affiliate publisherov 

Affiliate sieť Dognet už viac ako 10 rokov podporuje affiliate marketing nielen na Slovensku, ale aj v susedných krajinách a na Balkáne. Nakoľko v sieti dlhodobo pozorujú nevyužitý potenciál maďarského trhu, toto leto predstavili novú iniciatívu s názvom expanzný guideline. V ňom publisheri nájdu všetko, čo by mohli potrebovať pri expanzii s affiliate projektami na […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+