2 min. čítanie

Affiliate marketing je po prvýkrát súčasťou reportu výdavkov do digitálnej reklamy od IAB Slovakia

Na Slovensku sa v prvom polroku 2022 preinvestovalo do internetovej reklamy 87 miliónov Eur. V medziročnom porovnaní s prvým polrokom 2021 výdavky do online reklamy zaznamenali 10% rast. Po prvýkrát sa nachádza v reporte aj affiliate marketing s 2% podielom na celkových výdavkoch.

Affiliate marketing je po prvýkrát súčasťou reportu výdavkov do digitálnej reklamy od IAB Slovakia

Interactive Advertising Bureau (IAB) Slovakia už od roku 2007 mapuje Slovenský trh a rozpočty, ktoré sa preinvestujú v rámci digitálnych médií. Po niekoľkých rokoch rastu sa do tabuliek dostal aj affiliate marketing, ktorý len za prvý polrok 2022 zaznamenal obrat skoro 2 milióny €. 

Miesto medzi najlepšími formátmi reklamy

Konečne sa po niekoľkých rokoch podarilo zaradiť affiliate medzi renomované zdroje slovenskej reklamy” hovorí Štefan Polgári, Managing Director affiliate siete Dognet. 

Dognet už od roku 2013 pôsobí ako lokálny CEE hráč. Aktuálne spravuje viac ako 900 affiliate kampaní v celej Európe. Medzi jeho klientov patria e-commerce predajcovia ako Alza, Mall, 4Home no aj e-shopy retailových predajcov ako Möbelix či Lidl. Dognet klientom priniesol v roku 2021 cez 1,3 milióna predajov. Na Slovensku sú na poli affiliate marketingu jednoznačný leader a v rámci CEE sú trhová dvojka.

 

Do súčtu sú zaradené aj globálne siete ako Awin, TradeDoubler, Commision Junction či český hráči pôsobiaci na Slovensku – eHub a AffiliatePort. Zohľadnené sú aj samostatné affiliate programy predajcov. 

Už niekoľko rokov sledujeme vývoj affiliate marketingu na Slovensku. Všeobecne vývoj v oblasti e-commerce zažíva spolu s affiliate dynamický rast a preto sme sa rozhodli tomuto segmentu vytvoriť vlastnú kategóriu. V najbližšej dobe by sme sa tomuto segmentu radi venovali viac aj na našich pravidelných IAB budíčkoch.” Matej Kolarovský, predseda správnej rady IAB Slovakia. Viac v tlačovom centre IAB Slovakia.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Dognet posilňuje na maďarskom trhu a vydáva exkluzívny expanzný guideline na podporu affiliate publisherov 
3 min. čítanie

Dognet posilňuje na maďarskom trhu a vydáva exkluzívny expanzný guideline na podporu affiliate publisherov 

Affiliate sieť Dognet už viac ako 10 rokov podporuje affiliate marketing nielen na Slovensku, ale aj v susedných krajinách a na Balkáne. Nakoľko v sieti dlhodobo pozorujú nevyužitý potenciál maďarského trhu, toto leto predstavili novú iniciatívu s názvom expanzný guideline. V ňom publisheri nájdu všetko, čo by mohli potrebovať pri expanzii s affiliate projektami na […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nová kniha pre marketérov od 51 autorov je na svete
2 min. čítanie

Nová kniha pre marketérov od 51 autorov je na svete

Po úspešnej knihe Online marketing – tvorba zarábajúceho webu, po podpriemerne úspešnej Tvorba úspešného a zarábajúceho blogu sme v Dognete pripravili zbrusu novú knihu. Tentokrát nie je primárne o affiliate marketingu, ale pre celý online a ecommerce trh. Je to 123 tipov pre online a affiliate marketing.

Prečítať článok
3 min. čítanie

Affiliate sieť Dognet napriek kríze rastie aj v zahraničí. Teraz umožní expanziu aj na západné trhy

Zákazníci v reakcii na pandémiu koronavírusu začali vo veľkom nakupovať online, čo dokázala využiť slovenská affiliate sieť Dognet, ktorá má silnú pozíciu aj v Českej republike. Tá rastie nielen vďaka zvyšujúcemu sa počtu nákupov na internete, ale taktiež vďaka novej strategickej spolupráci so sieťou Tradedoubler.

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+