2 min. čítanie

Adidas prehral súdny spor s návrhárom Thomom Brownom

Známy návrhár Thom Browne čelil žalobe za porušenie ochrannej známky Adidasu. Módny dom súdny spor vyhral, spoločnosť Adidas sa plánuje odvolať.  

Adidas prehral súdny spor s návrhárom Thomom Brownom

Verdikt za necelé tri hodiny

Porote na Manhattane trvalo menej ako tri hodiny, kým v súdnom spore so spoločnosťou Adidas rozhodla v prospech módnej spoločnosti Thom Browne. 

V roku 2021 spoločnosť Adidas zažalovala Thoma Brownea a tvrdila, že jeho návrhy porušujú ochranné známky Adidas. Hlavným bodo sporu sú tri pruhy, na ktoré má Adidas registrovanú ochrannú známku. Nemecká športová spoločnosť tvrdila, že Thom Browne použil pruhy na línii športového oblečenia s cieľom napodobniť logo spoločnosti “spôsobom, ktorý pravdepodobne pomýli spotrebiteľov a oklame verejnosť”. Treba podotknúť, že Adidas súdne procesy obdobného charakteru prehral v minulosti už niekoľkokrát. 

Thom Browne už súhlasil s pridaním štvrtého pruhu, aby sa zabránilo zámene. Adidas je známy svojim logom s tromi pruhmi. 

Žaloba sa minulý týždeň dostala na súd, pričom spoločnosť Adidas požadovala odškodné vo výške 867 225 USD a ďalších 7 miliónov USD, ktoré sa podľa nej rovnali neoprávnenému zisku spoločnosti Thom Browne. Zakladateľ spoločnosti Thom Browne prišiel minulý týždeň do budovy súdu v krátkom obleku a v ponožke so štyrmi pruhmi. 

zdroj: Insider

Vo svojej záverečnej reči právny zástupca spoločnosti Thom Browne tvrdil, že spotrebitelia si tieto dve značky nemýlia: Adidas je spoločnosť vyrábajúca športové oblečenie. Thom Browne je módny dom. 

“Predstava, že Thom Browne sa chce na značke Adidas priživiť, ho uráža. On nie je Adidas,” povedal Robert Maldonado vo svojej záverečnej reči.

Hovorca spoločnosti Thom Browne uviedol, že spoločnosť je s rozsudkom spokojná. 

“Už viac ako 20 rokov je Thom Browne priekopníkom v oblasti luxusnej módy a prináša úplne jedinečnú a osobitú estetiku dizajnu, ktorá spája klasický krajčírsky štýl s americkým športovým cítením,” uviedol hovorca vo vyhlásení. “Tešíme sa, že budeme pokračovať v navrhovaní a poskytovaní kreatívnych výrobkov, ktoré sa stali charakteristickým znakom značky Thom Browne.”

Spoločnosť Adidas vo vyhlásení uviedla, že sa plánuje proti rozsudku odvolať. 

“Rozsudok nás sklamal a budeme naďalej dôsledne presadzovať naše duševné vlastníctvo, vrátane podania príslušných odvolaní,” uviedol hovorca. 

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+